Pierwszy dzień ostatniej kolejki EU LCS już za nami! Unicorns of Love vs Splace oraz G2 Esports vs Fnatic

Inne
Pierwszy dzień ostatniej kolejki EU LCS już za nami! Unicorns of Love vs Splace oraz G2 Esports vs Fnatic
You Are Here

Koniec pierwszego dnia ostatniej kolejki EU LCS. Unicorns of Love pokonuje Splyce 2-1, a G2 Esports, po nieoczekiwanie zaciętym pojedynku, zwycięża z Fnatic 2-1.

Unicorns of Love vs Splyce

 

Pierwsza krew idzie na konto UOL w 8. minucie, kiedy to Exileh zdobywa pięknego solo killa na midzie. Gra przebiega bezkrwawo do 12. minuty, gdy Sencux łapie Hylissanga w rzece. Splyce zaczyna grać agresywnie, zdobywają przewagę w killach  i minimalną przewagę w goldzie. W 24. minucie UOL przeprowadza bardzo dobry teamfight i wyrównują wynik zabójstw i ilość złota. Splyca zaczyna odwracać losy spotkania po zdobyciu Barona w 33. minucie. Chwilę później doprowadzają do walki drużynowej, która idzie po ich myśli i kończą grę w 35. minucie spotkania.

 

Druga potyczka rozpoczyna się pasywnie i gracze nie podejmują większego ryzyka. Pierwsze zabójstwa pojawiają się w 8. minucie po walce 2v2 na górnej alei i mamy wynik 1-1 w killach. Pojedyncze śmierci pojawiają się po jednej i drugiej stronie przez cały mecz. Żadna z drużyn nie ma zdecydowanej przewagi, ale mimo wszystko więcej złota znajduje się po stronie „Jednorożców”. W 28. minucie UOL zdobywają Nashora i w walce drużynowej pod bazą przeciwnika zmiatają Splyce z powierzchni mapy, kończąc mecz w 30. minucie i doprowadzając do remisu.

 

W trzeciej grze świetny gank Trashy’ego w 6. minucie sprawia, że na koncie Sencuxa ląduje pierwsza krew. W 8. minucie UOL zdobywa tower na górnej alei, ale Splyce przekierowuje siły na dolną wieżę i zdobywają ją prawie bez problemu. W 14. minucie walka pomiędzy dwoma wieżami środkowej linii na korzyść UOL, zdobywają dwa kille i tracą jednego. W 20. minucie „Jednorożce” łapią graczy Splyce na górnej linii, ale przegrywają tę walkę i tracą kontrolę na górnej części mapy.  W 23. minucie świetna walka w wykonaniu UOL i chwilę później zdobywają wzmocnienie Nashora. Pomimo wielu prób odzyskania panowania nad meczem Splyce nie jest w stanie zmienić losów spotkania i UOL wygrywa w 37. minucie.

 

G2 Esports vs Fnatic

 

Już w 2. minucie invade Fnatic na górnej części dżungli przynosi zamierzony efekt – Caps zdobywa killa na Nautilusie przeciwnika. Przez nastepne dziesięć minut Fnatic zdobywa kolejne 3 zabójstwa i wieżę na dolnej alei. sOAZ i spółka bezproblemowo kontrolują cały przebieg spotkania. UOL podejmuje wiele prób odwrócenia losów meczu, ale nie udaje im się to i ostatecznie przegrywają w 40. minucie.

 

Kolejna gra to kolejna ekstremalnie szybka pierwsza krew, tym razem na korzyść G2. Wszyscy gracze na samym początku spotykają się na dolnej alei i Zven pozbywa się sOAZ’a. W 6. minucie Caps ginie na midzie po dobrym ganku Trick’a. 17. minuta to walka na środkowej alei, z której zwycięsko wychodzi G2. Od tego momentu możemy zaobserwować, że jest to lustrzane odbicie poprzedniej gry, ponieważ tym razem G2 kontroluje całe spotkanie. Bez większych problemów G2 kończy potyczkę już w 30. minucie. Mamy remis 1-1.

 

Ostatnia gra to zaskoczenie w fazie pickowania – Fiddlesticks na supporta dla Fnatic. Tym razem jednak gracze nie są tak skorzy do pojedynków i first blood pojawia się dopiero w 7. minucie na górnej alei. G2 odpowiada w 10. minucie zabiciem sOAZ’a. Pojedynek jest bardziej zacięty niż poprzednie gry, ale w 18. minucie Fnatic po raz kolejny zaczyna wychodzić na prowadzenie. Znacząco powiększają również swoją przewagę w złocie. W 33. minucie G2 zdobywa wzmocnienie Nashora i pozbywają się dwóch graczy Fnatic. Zdobycie tego celu nie przekłada się na lepszą grę G2. W 40. minucie zdobywają kolejnego Barona, ale w tym samym czasie tracą inhibitor na dolnej linii. W 44. minucie walka drużynowa na górnej linii umożliwia Fnatic zaatakowanie Nexus’a przeciwnika, ale heroiczna obrona G2 wyrzuca ich z rejonu bazy czerwonych. G2 przeprowadza fantastyczną kontrofensywę w 47. minucie i chwilę później zdobywają upragnione zwycięstwo. Oznacza to, że G2 nie przegrało ani jednego meczu w ramach EU LCS.

Aleksander Błażejewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze