Siatkarze i siatkarki Brazylii walczą z rankingami

Siatkówka
Siatkarze i siatkarki Brazylii walczą z rankingami
fot. Cyfrasport

Czołowe siatkarki Brazylii pozwały rodzimą federację do sądu, podobną decyzję rozważają siatkarze. Chodzi o system rankingowy w brazylijskiej Superlidze.

Jeszcze do tego roku siatkarki grające w Superlidze miały przyporządkowaną wartość (od zera do siedmiu). Od najbliższego sezonu systemowi ma zostać poddane jednak tylko dziewięć zawodniczek. Każda z nich ma najwyższą liczbową wartość i w żadnej z drużyn nie może się znaleźć więcej niż dwie tak ocenione zawodniczki.

 

Dani Lins, Thaisa, Sheilla, Natalia, Fabiana, Gabi, Jaqueline i Fe Garay najpierw napisały list otwarty, jednak nie otrzymały satysfakcjonującej odpowiedzi. "Brazylijska federacja nie rozmawiała z nami, oni nie rozwiązali naszych problemów i, jak zwykle, gdy ktoś nie zgadza się z ich decyzją, opublikowali jakieś noty. To absurd, żeby nie zrobić nic przeciwko temu nielegalnemu systemowi" - powiedziała Sheilla Castro.

 

Decyzji o pozwie nie podjęli siatkarze, jednak oni również nie są zadowoleni z obowiązującego systemu. - Rozmawialiśmy między sobą i doszliśmy do konkluzji, że ten system po prostu nie działa. Wyjdziemy na boisko, jeśli to konieczne. Zawodnicy są przeciwko temu systemowi i nie będziemy więcej tego ukrywać - powiedział Bruno Rezende.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze