Asseco Resovia - ZAKSA. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Asseco Resovia - ZAKSA. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w ostatniej kolejce fazy zasadniczej Plusligi. Kędzierzynianie są już pewni pierwszego miejsca przed fazą play-off, natomiast zawodnicy ze stolicy Podkarpacia wciąż walczą o drugą pozycję. Transmisja meczu Asseco Resovia - ZAKSA w Polsacie Sport.

Do zajęcia drugiej lokaty po fazie zasadniczej rzeszowianom brakuje tylko jednego punktu, bowiem przed ostatnią kolejką mają 69 oczek - o trzy więcej niż goniąca ich PGE Skra Bełchatów. Nawet porażka 2:3 da więc Asseco Resovii drugie miejsce przed play-offami - bez względu na wynik niedzielnego meczu bełchatowian z Effectorem Kielce. Pozycja w tabeli tuż za ZAKSĄ będzie miała duże znaczenie, bowiem pozwoli na rozstawienie w półfinałach, które rozstrzygną się w dwóch spotkaniach. Pierwszy z meczów półfinałowych odbędzie się na terenie drużyny, która po fazie zasadniczej zajmie w tabeli niższe miejsce, a rewanż i ewentualny złoty set w hali zespołu z wyższej lokaty. Jest więc o co walczyć.

ZAKSA nie zamierza jednak odpuszczać Asseco Resovii, bowiem kędzierzynianie mają jeszcze w pamięci grudniową porażkę 2:3 z podopiecznymi Andrzeja Kowala. Wtedy obrońcy tytułu prowadzili już 2:1 w setach, ale fantastyczna pogoń rzeszowian sprawiła, że to oni wywieźli korzystny wynik z jaskini lwa. Była to jedna z trzech porażek ZAKSY w dotychczasowych 29 meczach aktualnego sezonu ligowego. Asseco Resovia w trwających rozgrywkach 5 razy schodziła z parkietu pokonana.

Jak do sobotniego hitu Plusligi podchodzą pewni pierwszego miejsca w tabeli kędzierzynianie? – Nie mamy noża na gardle. Nie musimy za wszelką cenę walczyć o ostatnie punkty. Dzięki swojej dobrej grze wywalczyliśmy pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, na które zasłużyliśmy. Teraz już skupiamy się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do play-off, choć oczywiście nie zamierzamy odpuszczać żadnego meczu, co można było zobaczyć w starciu z Politechniką – mówi przyjmujący ZAKSY Rafał Buszek.

Transmisja meczu Asseco Resovia - ZAKSA od 20:00 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze