Gran Premio Miguel Indurain: Kwiatkowski osiemnasty na mecie

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 18. miejsce w wyścigu Gran Premio Miguel Indurain. Zwyciężył po samotnym finiszu Brytyjczyk Simon Yates (Orica). Był to pierwszy start polskiego kolarza od triumfu dwa tygodnie temu w słynnym klasyku Mediolan-San Remo.

Simon Yates, brat bliźniak bardziej znanego Adama, czwartego zawodnika ubiegłorocznego Tour de France, zaatakował w końcówce wyścigu, uzyskując na mecie w miejscowości Estella 23 sekundy przewagi nad Kanadyjczykiem Michaelem Woodsem (Cannondale) oraz Kolumbijczykiem Sergio Henao (Sky).

Kwiatkowski stracił do zwycięzcy 4.06. 11 sekund przed nim finiszował na 15. pozycji jego kolega i przyjaciel z grupy Sky Michał Gołaś.

W poniedziałek Kwiatkowski wystartuje w sześcioetapowym wyścigu najwyższej kategorii Dookoła Kraju Basków. Pojedzie jako jeden z liderów brytyjskiej ekipy, obok Sergio Henao, ale imprezę potraktuje raczej ulgowo, ponieważ - jak zapowiadał - jego najbliższym celem będą w połowie kwietnia klasyki ardeńskie.