Siatkarze MKS Będzin przegrali w Policach i... nie muszą wracać do domu

Siatkówka
Siatkarze MKS Będzin przegrali w Policach i... nie muszą wracać do domu
fot. PAP

Siódmy z dziesięciu tie-breaków przegrał MKS Będzin na zakończenie rozgrywek fazy zasadniczej Plus Ligi siatkarzy. „Gdybyśmy je lepiej rozstrzygali, bylibyśmy w innym miejscu” – uważa Artur Ratajczak, kapitan drużyny.

Tym razem MKS przegrał w Policach z Espadonem 2:3. To oznacza, że obie drużyny zagrają ze sobą o miejsca 11-12. MKS Będzin rozgrywki w sezonie 2015 zakończył na 11. miejscu, a w ubiegłym roku był 12.

 

„Przegraliśmy dzisiaj siódmy tie-break. Gdybyśmy jeden z poprzednich wygrali, bylibyśmy wyżej w tabeli” – stwierdził po meczu kapitan drużyny gości.

 

Dzień wcześniej wygrana Politechniki Warszawa nad GKS Katowice zdecydowała, że będzinianie po fazie zasadniczej nie będą wyżej niż na 11. miejscu.

 

„Wynik z Warszawy nie był dla nas korzystny, ale to nie gra innych zespołów, a nasze własne błędy sprawiły, że jesteśmy w tym miejscu. Wiemy, co zrobiliśmy źle. Gdzie straciliśmy punkty” – ocenił Ratajczak.

 

MKS Będzin przegrał w Policach z Espadonem 2:3 i dzięki temu nie musi wyjeżdżać ze Szczecina. We wtorek te zespoły stoczą rywalizację w pierwszym meczu play-off o miejsce 11.

 

„Dobrze, że nie musimy wracać 11 godzin do domów, by znów tu za kilka dni wrócić. Ale nie kalkulowaliśmy tego wyniku. Wyszliśmy najmocniejszym składem po to, by wygrać. Graliśmy od początku o zwycięstwo. Początek mieliśmy niezły, ale potem gospodarze poprawili zagrywkę, postawili nam ostrzejsze warunki. My popełnialiśmy za dużo błędów i w efekcie przegraliśmy. Ten Espadon w porównaniu do tego, z którym w grudniu wygraliśmy u siebie 3:0, to całkiem inny zespól. Nabrali pewności siebie, grają dużo lepszą siatkówkę”.

 

Pierwszy mecz play-off o miejsce 11. Espadon – MKS Będzin odbędzie się w Policach 4 kwietnia.

 

Espadon Szczecin - MKS Będzin 3:2 (25:23, 19:25, 21:25, 25:21, 15:11)

 

Espadon: Dominik Depowski, Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Łukasz Perłowski, Michał Ruciak, Michal Sladecek - Dawid Murek (libero) oraz Michał Kozłowski, Adrian Mihułka, Danaił Miluszew, Marcin Wika, Maciej Zajder

MKS: Rafael Araujo, Zlatan Jordanow, Artur Ratajczak, Krzysztof Rejno, Jonah Seif, Marcin Waliński - Michał Potera (libero) oraz Mateusz Piotrowski, Nathan Roberts, Kyle Russell.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie