Virtus.pro zagra w Kijowie z Koreańczykami

E-sport
Virtus.pro zagra w Kijowie z Koreańczykami

Finały trzeciego sezonu SL i-League StarSeries już dziś rozpoczynają się w ukraińskiej Kiev Arenie. W walce o nagrody z puli $300,000 zobaczymy również Virtus.pro. Polacy swój inauguracyjny mecz rozegrają z koreańskim MVP Project.

Zawody w Kijowie są pierwszym większym turniejem po Intel Extreme Masters w Katowicach, na którym zobaczymy ścisłą światową czołówkę. Oprócz „Złotej piątki” do naszych wschodnich sąsiadów zjechali gracze North, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, SK Gaming, Immortals, FaZe Clan, Counter Logic Gaming, fnatic, G2 Esports, HellRaisers, Gambit Esports, Astralis, a nawet azjatyckie TyLoo, UYA i MVP Project. To właśnie z ostatnią z wymienionych wyżej ekip swoje pierwsze spotkanie odbędą biało-czerwoni.

 

11:30 – Virtus.pro vs MVP Project – BO1

 

Pojedynek zaplanowany jest na 11:30 i – zgodnie z obowiązującym na zawodach systemem szwajcarskim – odbędzie się w systemie BO1. Filip ‘NEO’ Kubski i spółka oficjalnie nie mierzyli się jeszcze z Koreańczykami. MVP Project jest jedną z najmniej doświadczonych sekcji, które pojawią się na Ukrainie. Zawodnicy właściwie nie rozgrywają meczów z Europejczykami, a jeśli już do tego dochodzi - przeważnie przegrywają nawet z zespołami nienotowanymi w czołówce. "Złota piątka" ma więc doskonałą okazję do odpowiedniego wejścia w turniej.

 

Wiktor ‘TaZ’ Wojtas w wywiadzie dla HLTV.org wspomniał: - Cieszę się, iż coraz więcej zespołów z Azji uczestniczy w takich wydarzeniach. Mam nadzieję, że - podobnie jak w erze 1.6. – będziemy uczestniczyć w dużych imprezach w tym rejonie świata. Przypomnijmy, że finały poprzedniego sezonu SL i-League StarSeries zakończyły się dla Polaków katastrofalną pozycją 13-16. Wówczas podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego przegrali m.in. z inną formacją z Azji – chińskim VG.CyberZen.

 

Transmisja z batalii dostępna będzie na polskim kanale SLTV.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze