SL i-League StarSeries: Astralis pokonuje Fnatic po wyrównanym boju

E-sport

W ostatnim czwartkowym meczu SL i-League StarSeries oglądaliśmy w akcji ekipy Astralis oraz Fnatic. Widowisko to było nadzwyczaj wyrównane. Ostatecznie zwycięsko wyszła z niego formacja Astralis, która pokonała rywali po niezwykle wyrównanej walce wynikiem 16:13.

Spotkanie Fnatic z Astralis odbywało się na popularnej mapie de_mirage. Początkowo, po stronie teoretycznie łatwiejszej — antyterrorystów, rozpoczęła ekipa ze Szwecji. Podczas pistoletówki szybki atak na bombiste A przeprowadziło Astralis. Opłaciło im się to zdecydowane wejście, gdyż dzięki temu zdołali oni podłożyć bombę. Olofmeister i spółka robili co mogli, aby rozbroić "pakę". Wspomogli się nawet granatem dymnym, który docelowo miał ich zasłonić, lecz usytuowanie i przewaga liczebna żyjących terrorystów była zbyt duża. Ostatecznie zaważyło to o losach tej rundy. Chwilę później mieliśmy nie lada niespodziankę. Z powodzeniem odpowiedziała ekipa Fnatic, która zdołała odeprzeć kolejny atak rywali i w konsekwencji ich wyeliminować. Rezultat 1-1 zapowiadał zaciekłą walkę i tak też było... Przez kilkanaście kolejnych minut oba zespoły szły "łeb w łeb". Najlepszym tego przykładem był rezultat 8-7 dla Astralis po pierwszej połowie.

Zmiana stron przyniosła nam wygraną przez Szwedów rundę pistoletową. Znów mieliśmy remis. Wynik 8-8 sprawiał, że wciąż trudno było przewidzieć zwycięzcę tego meczu. Obie formacje miały przez krótki czas epizody, gdzie wychodziły na minimalne prowadzenie. Żaden z nich jednak nie był jednak w stanie przejąć wyraźnej inicjatywy. Dopiero w samej końcówce, przy wyniku 13-13, na taki krok zdecydowali się Dev1ce i spółka! Tym samym zwyciężyli oni nad Fnatic 16-13.