PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Już w ten niedzielny wieczór PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów rozpoczną batalię o finał Plusligi. Zawodnicy i trenerzy jednej i drugiej drużyny zapowiadają wielkie widowisko w Łódzkiej Atlas Arenie i zaciętą rywalizację w każdym secie. – Będzie ona pasjonująca dla kibiców w całej Polsce – powiedział Bartosz Kurek. Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów od 17:00 w Polsacie Sport.

PGE Skra w niedzielę rozpocznie walkę o już dziewiąty tytuł mistrzowski w historii klubu. Tym samym jest to niejako gra o honor tego zespołu, dla którego to ostatnia szansa na trofeum w tym sezonie. Wcześniej bełchatowianie zostali wyeliminowani z Ligi Mistrzów, a następnie ulegli ZAKS-ie Kędzierzyn Koźle w finale Pucharu Polski. – O ten tytuł będziemy więc walczyć z całych sił i pełni determinacji przystąpimy do pojedynków z Resovią – zapowiada Mariusz Wlazły, który niedawno przedłużył kontrakt z PGE Skrą.

Również dla gości to ostatnia szansa na trofeum. – Wcześniej zdarzały nam się wpadki, taki jest sport. Ale od miesiąca, może półtora gramy naprawdę bardzo dobrą siatkówkę – powiedział Fabian Drzyzga, rozgrywający rzeszowian.

W roli faworyta spotkania szkoleniowiec gospodarzy Philippe Blain stawia rywala. W Łodzi zmierzy się bowiem druga i trzecia drużyna sezonu zasadniczego. Wyżej sklasyfikowani byli rzeszowianie. W tym sezonie obie drużyny mierzyły się już dwukrotnie i oba te spotkania wygrała Asseco Resovia 3:1.

Rewanż odbędzie się w środę (godz. 20.30). W przypadku równej liczby punktów, o awansie zdecyduje tzw. złoty set rozgrywany do 15 punktów.

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów od 17:00 w Polsacie Sport.