Nowy trener Adamka: Nie chcę niczego zmieniać. On jest wspaniały!

Sporty walki

Nie chcę niczego zmieniać w boksie Adamka. Jest wspaniałym pięściarzem, byłym mistrzem świata. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem obozu treningowego - powiedzial Gus Curren, nowy trener Tomasza Adamka (50-5, 30 KO).

Tomasz Adamek wystąpi na czerwcowej gali Polsat Boxing Night w gdyńskiej Ergo Arenie, lecz tym razem nie będzie przygotowywał się pod okiem Rogera Bloodwortha. Jego trenerem został bowiem Gus Curren. - Decyzja o podjęciu współpracy była dla mnie łatwa. Tomasz jest wspaniałym pięściarzem, widziałem wiele jego walk: to przyjemność móc pracować z takim zawodnikiem. Dogadujemy się świetnie. Rozmawiamy ze sobą codziennie, jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem obozu treningowego. Mamy świetne relacje - stwierdził.

"Góral" wróci do ringu po nokaucie z rąk Erika Moliny na Polsat Boxing Night w krakowskiej Tauron Arenie. Polak był wtedy nieźle dysponowany i do czasu straszliwego ciosu Amerykanina prowadził u wszystkich sędziów na kartach punktowych. - Nie chcę niczego zmieniać w boksie Adamka. Jest wspaniałym pięściarzem, byłym mistrzem świata. Nie mogę powiedzieć na czym się skupimy, zanim nie zaczniemy. Czasem pięściarze potrzebują, by ktoś im przypomniał, co uczyniło ich wielkimi. Oglądałem wiele jego walk, by oswoić się z jego stylem - dodał.

W gronie trenowanych przez Currena pięściarzy są między innymi były mistrz wagi lekkiej Stevie Johnston (42-6-1, 18 KO), dwaj ciężcy: Mike Marrone (21-7, 15 KO) i Sherman „Tank” Williams (39-15-2, 21 KO), kolejny, dobry pięściarz wagi lekkiej, Anglik Graham Earl (26-6, 12 KO) czy też dwumetrowy ciężki z Brooklynu Grant Cudjoe (15-3, 10 KO).

- Ciężko pracuję, dużo się uczę, analizuję walki przeciwników. Wiem o nich więcej niż oni sami! Moja filozofia brzmi: pracuj ciężko i mądrze w gymie, a wtedy walki będą łatwe. Nie mogę się doczekać wylotu do Polski, bo jestem podekscytowany. W Polsce są świetni ludzie i znakomite jedzenie - zakończył.

Cała rozmowa z trenerem Tomasza Adamka w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie