Porażka z Barceloną. Polacy odpadli z Ligi Mistrzów

Hokeiści Grunwaldu Poznań przegrali w holenderskim Eindhoven z RC de Polo Barcelona 0:6 (0:1) w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i odpadli z rozgrywek.

Wojskowi otrzymali surową lekcję od mistrza Hiszpanii, lecz przez pierwsze półgodziny byli równorzędnym rywalem. RC de Polo Barcelona, mający w składzie trzech mistrzów olimpijskich, bardzo szybko objął prowadzenie, potem jednak poznaniacy mieli kilka okazji do wyrównania. W drugiej kwarcie to Grunwald dyktował warunki, zepchnął rywala do defensywy. Dwukrotnie grał w przewadze jednego zawodnika, lecz nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad "i".

Kluczowym momentem spotkania był początek drugiej połowy. Alex Casasayas w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie pokonał Mariusza Chyłę i przesądził losy spotkania. Mistrzowie Polski nie podjęli już rękawicy, a swobodnie grający Hiszpanie dołożyli kolejne bramki.

W Lidze Mistrzów wystąpił także wicemistrz kraju AZS AWF Poznań, który po dwóch porażkach odpadł w pierwszej rundzie.

Grunwald Poznań - RC de Polo Barcelona 0:6 (0:1)

Bramki: David Alegre - dwie (2, 51), Alex Casasayas - trzy (32, 33, 43), Alex Reyne (58).