Nowy król wagi ciężkiej? Kapitalny debiut syna byłego mistrza świata

Sporty walki
Nowy król wagi ciężkiej? Kapitalny debiut syna byłego mistrza świata
fot. PAP
Hasim Rahman uważa, że jego syn może być mistrzem wagi ciężkiej

Syn słynnego Hasima Rahmana (50-9-2, 41 KO) zadebiutował na zawodowym ringu. I to w jakim stylu! Do pokonania Ralpha Alexandra (0-1) wystarczyło mu zaledwie 40 sekund.

Hasim Rahman Junior (1-0, 1KO) ma za sobą bogatą karierę amatorską. Podczas niej stoczył aż 100 pojedynków. Ma 25 lat i dopiero teraz zadebiutował na zawodowym ringu. Była szansa, że nastąpi to wcześniej, ale pięściarz… odsiadywał wyrok. W 2012 roku doszło do wypadku samochodowego. Prowadzone przez Rahmana Jr auto zderzyło się z innym pojazdem. Syn legendy wyszedł z tego bez większych obrażeń. Kierowca drugiego samochodu nie przeżył, a trzech pasażerów pięściarza zostało ciężko rannych, przez co ten kilkanaście miesięcy spędził w więzieniu.

W piątkowy wieczór zadebiutował na zawodowym ringu na gali w Oxon Hill. Tam już w 40 sekund rozprawił się z Ralphem Alexandrem. Ważący 106 kilogramów pięściarz pokazał, że może pójść w ślady ojca. – Syn ściga się z historią. To powiew świeżości w wadze ciężkiej. Potrafi walczyć, nieźle operuje lewym prostym i przede wszystkim potrafi mocno przyłożyć. Amerykańscy kibice dawno tego nie widzieli – mówi Rahman Senior.

Ojciec 25-latka w 2001 roku sensacyjnie pokonał Lennoxa Lewisa i zdobył tytuł absolutnego mistrza świata. Karierę "The Rock" zakończył w 2014 roku.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze