Ostatni mecz Pawła Zagumnego. Reportaż (WIDEO)

Siatkówka

Po 22 latach ten dzień musiał nadejść. Paweł Zagumny, legenda polskiej siatkówki powiedział "basta" i postanowił zakończyć swoją fenomenalną karierę. Przed kamerami Polsatu Sport wspomina swoje najpiękniejsze chwile.

4 kwietnia Paweł Zagumny rozegrał swój ostatni mecz w karierze. Przez wielu uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie zapisał w historii siatkówki piękną historię. W barwach pierwszej reprezentacji rozegrał 427 spotkań i może pochwalić się zdobyciem wicemistrzostwa oraz mistrzostwa świata odpowiednio w 2006 i 2014 roku. Na koncie ma także triumf w rozgrywkach Ligi Światowej (2012) oraz srebro w Pucharze Świata (2011). Jego kariera klubowa była niemniej owocna, bowiem miał okazję grać w czołowych polskich klubach, z którymi zdobywał medale mistrzostw Polski oraz Puchar i Superpuchar kraju.

 

Wielka rzesza kibiców pożegnała popularnego Gumę na warszawskim Torwarze. W mieście, w którym zaczęła się jego wielka kariera. Wszyscy kibice mieli tego dnia założone na sobie koszulki z numerem i nazwiskiem mistrza świata oraz europy juniorów. Znakomita ponad 20-letnia kariera została zwieńczona w odpowiedni sposób. Sam zainteresowany był wielokrotnie skandowany przez fanów.

 

Jak wspomina swoją wielką karierę? Gdzie grało mu się najlepiej? Co będzie robił teraz? Zapraszamy do oglądania materiału wideo.

Marek Magiera, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze