4 kwietnia Paweł Zagumny rozegrał swój ostatni mecz w karierze. Przez wielu uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie zapisał w historii siatkówki piękną historię. W barwach pierwszej reprezentacji rozegrał 427 spotkań i może pochwalić się zdobyciem wicemistrzostwa oraz mistrzostwa świata odpowiednio w 2006 i 2014 roku. Na koncie ma także triumf w rozgrywkach Ligi Światowej (2012) oraz srebro w Pucharze Świata (2011). Jego kariera klubowa była niemniej owocna, bowiem miał okazję grać w czołowych polskich klubach, z którymi zdobywał medale mistrzostw Polski oraz Puchar i Superpuchar kraju.

 

Wielka rzesza kibiców pożegnała popularnego Gumę na warszawskim Torwarze. W mieście, w którym zaczęła się jego wielka kariera. Wszyscy kibice mieli tego dnia założone na sobie koszulki z numerem i nazwiskiem mistrza świata oraz europy juniorów. Znakomita ponad 20-letnia kariera została zwieńczona w odpowiedni sposób. Sam zainteresowany był wielokrotnie skandowany przez fanów.

 

Jak wspomina swoją wielką karierę? Gdzie grało mu się najlepiej? Co będzie robił teraz? Zapraszamy do oglądania materiału wideo.