PGE Skra zamieni Uriarte na reprezentanta Polski?

Siatkówka
PGE Skra zamieni Uriarte na reprezentanta Polski?
fot. CyfraSport

Transferowa gra w PlusLidze rozgorzała na dobre mimo, że wciąż nie poznaliśmy mistrza kraju. W finale broniąca tytułu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów, której to dotyczy jedno z ciekawszych transferowych doniesień ostatnich tygodni. W nowym sezonie w barwach zespołu z Bełchatowa ma dojść do istotnej roszady na pozycji rozgrywającego - czy Nicolasa Uriarte zastąpi reprezentant Polski Grzegorz Łomacz?

Według serwisu volleyball.it Nicolas Uriarte może rozegrać swoje ostatnie spotkania w barwach PGE Skry właśnie w finałowej batalii z ZAKSĄ. Argentyński rozgrywający jest w zespole Skry od 2013 roku, a klubowe władze nie planują przedłużenia z nim kontraktu. Kandydatem na zajęcie miejsca Uriarte jest etatowy reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz - od 2014 roku zawodnik Cuprum Lubin.

29-latek w przeszłości prowadził między innymi grę Jastrzębskiego Węgla czy Trefla Gdańsk, jednak w ostatnich latach nie bił się o najwyższe ligowe cele. W reprezentacji Polski występuje od 2009 roku i ma na swoim koncie 112 występów: w sezonie 2016 był pierwszym wyborem Stephane'a Antigi, zostawiając na ławce rezerwowych Fabiana Drzyzgę.

Na swoim koncie ma między innymi brązowy medal Pucharu Świata z 2015 roku oraz medale mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem.

W PGE Skrze od tygodni trwają kadrowe dywagacje: karierę sportową postanowił zakończyć Michał Winiarski, jednak umowy przedłużono z innymi kluczowymi postaciami zespołu - Mariuszem Wlazłym i Karolem Kłosem.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze