Uriarte zagra u byłego trenera PGE Skry? Możliwy duży transfer!

Siatkówka
Uriarte zagra u byłego trenera PGE Skry? Możliwy duży transfer!
fot. CyfraSport

Niemal przesądzone jest odejście Nicolasa Uriarte z PGE Skry Bełchatów, media na jego miejsce przewidują reprezentanta Polski Grzegorza Łomacza. Jaki będzie następny klub Argentyńczyka? Włoski serwis volleyball.it twierdzi, że będzie to włoska Monza, którą prowadzi były trener finalisty PlusLigi, Miguel Falasca!

Miguel Falasca był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów w latach 2008-2012 i zdobywał z nią trzy mistrzowskie tytuły. Po sezonie gry w rosyjskiej Ufie prezes Konrad Piechocki postanowił mianować Hiszpana trenerem zespołu z Bełchatowa, a funkcję tę sprawował przez trzy kolejne lata. Wywalczył wówczas jeden mistrzowski tytuł, dokładając do tego Puchar i Superpuchar Polski.

Jak się okazuje, Falasca może ponownie spotkać się z zawodnikiem, który w PGE Skrze miał zadanie go zastąpić na pozycji rozgrywającego. Nicolas Uriarte po czterech latach spędzonych w Polsce ma zmienić klub, a włoskie media sugerują, że będzie nim Vero Volley Monza, dowodzona właśnie przez Falaskę.

Najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikami występującymi w Monzy są obecnie legendarny Brazylijczyk Leandro Vissotto, serbski rozgrywający Nikola Jovović i Niemiec Christian Fromm. Klub ma zmienić drugi z wymienionych, który otrzymał oferty z Turcji oraz Rosji, co oznaczałoby zwolnienie miejsca dla Uriarte.

Miejsce Argentyńczyka w PGE Skrze ma zająć reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze