Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W meczu o brązowy medal PlusLigi Jastrzębski Węgiel we własnej hali podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Czy gospodarzom uda się przypieczętować znakomity sezon zajęciem ostatniego stopnia podium? Transmisja spotkania Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport.

Obecność podopiecznych Marka Lebedewa na tym szczeblu rozgrywek można rozpatrywać w kontekście niespodzianki. Prowadzona przez niego drużyna jest rewelacją sezonu 2016/2017, w czym duża zasługa Salvadora Hidalgo Olivy, do którego bez wątpienia należy tytuł najlepszego gracza zasadniczej fazy PlusLigi. Wystarczy powiedzieć, że przyjmujący jastrzębian przed rozpoczęciem rundy play off miał na swoim koncie 598 punktów, czyli o 56 więcej, niż drugi w tej klasyfikacji Damian Schulz (LOTOS Trefl Gdańsk).

Półfinał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zupełnie nie wyszedł zespołowi z Jastrzębia Zdroju. Oba spotkania dwumeczu zakończyły się dla nich wynikiem 0:3, jednak żaden z zawodników nie zamierza składać broni przed walką o brązowy medal.

– Jestem absolutnie przekonany o tym, że mamy siły na to, by powalczyć z Resovią. Sezon jest długi, może zawodnicy odczuwają już zmęczenie mentalne, ale nie możemy na to patrzeć. Wrócimy do gry! Zebraliśmy nauczkę z ostatnich dwóch spotkań. Mamy szansę na medal i naprawdę chcemy go zdobyć – podkreślił opiekun Pomarańczowych.

Brak Resovii w finale również można uznać za rzecz wyjątkową, bowiem podopieczni Andrzeja Kowala o złoto bili się regularnie w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że ostatni finał bez udziału siatkarzy Asseco Resovii został rozegrany w 2011 roku i zmierzyły się w nim... Skra Bełchatów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Mecze o trzecie i pierwsze miejsce odbędą się na takich samych zasadach jak półfinały, to znaczy zespoły rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany "złoty set" – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów od godziny 18.00 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski oraz Łukasz Kadziewicz.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie