Po rozstaniu się z lubelskimi akademiczkami Krzysztofa Szewczyka do zastąpienia go kandydowało wielu szkoleniowców, także z zagranicy. Kierownictwo klubu zdecydowało związać się rocznym kontraktem (z opcją przedłużenia) z Wojciechem Szawarskim, wychowankiem AZS Lublin, który swoją trenerską karierę rozpoczął półtora roku temu prowadząc kobiecą drużynę Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

 

Niespełna 41-letni Szawarski jako koszykarz występował m.in. w Stali Ostrów Wielkopolski, Turowie Zgorzelec, Czarnych Słupski, Baskecie Poznań i Starcie Lublin, w reprezentacji Polski zaliczył 41 spotkań. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin po ubiegłorocznym zdobyciu Pucharu Polski w ostatnim sezonie zasadniczym zajęła siódme miejsce, a w ćwierćfinale dopiero po pięciu meczach wyeliminowana została przez broniącą mistrzowskiego tytułu Wisłę Can-Pack Kraków.

 

Większości zawodniczek Pszczółki skończyły się umowy z lubelskim klubem, zatem przed nowym szkoleniowcem stoi trudne zadanie stworzenia praktycznie nowego zespołu.