Orlen Liga: Developres SkyRes Rzeszów z brązowym medalem

Impel Wrocław przegrał z Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 16:25, 17:25) w rewanżowym meczu o brązowy medal Orlen Ligi. Pierwszy mecz również wygrały podopieczne Lorenzo Micelliego 3:2. To pierwszy historyczny medal rzeszowianek w historii występów w Orlen Lidze.

W pierwszym spotkaniu rzeszowianki zwyciężyły u siebie 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 14:25, 16:14). MVP meczu została Adela Helić. We wrocławiu nie ukrywają, że kluczem do wygranej może się okazać zatrzymanie tej właśnie zawodniczki. Helić jest liderką rzeszowianek w większości elementów siatkarskiego rzemiosła. Jednak gry siatkarek z Podkarpacia nie można uprościć tylko do tej siatkarki. Realne zagrożenie na środku stwarzają Katarzyny – Mróz i Żabińska, a na skrzydle ostatnio dobrze radzi sobie para Kaczorowska-Kamenova.

Pierwszy set do stanu 13:13 zespoły grały punkt za punkt. Następnie trzy oczka przewagi wypracowały rzeszowianki. W polu serwisowym świetnie spisywała się Kamenova, a w bloku Kaczorowska 16:13. Co prawda gospodynie po krótkiej przerwie zniwelowały stratę do jednego oczka 16:17, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W końcowych fragmentach premierowej odsłony meczu punktowała Paskova i Kamenova 24:20. W ostatniej akcji Konieczna posłała piłkę w aut 20:25.

Drugą partię z wysokiego "c" zaczął Developres SkyRes, który szybko objął prowadzenie 6:0. W tej sytuacji na parkiecie w szeregach Impelu pojawiła się Kossanyiova w miejsce Courtney. Zmiana na niewiele się zdała bo do końca seta warunki gry dyktowały zawodniczki z Rzeszowa. W ataku nie do zatrzymania była Helić. Wygraną w tej partii asem serwisowym przypieczętowała Kaczorowska 25:16. Podopieczne Lorenzo Micelliego tylko jeden set dzielił od brązowego medalu Orlen Ligi w sezonie 2016/17.

Set numer trzy to kopia pierwszego. Do stanu 10:10 drużyny grały punkt za punkt. Następnie inicjatywę przejęły zawodniczki z Podkarpacia. W ataku świetnie spisywała się wspomniana Helić i Kamenova. Do tego rzeszowianki swoją dobrą grą zmuszały przeciwniczki do prostych błędów 17:14. Developres SkyRes nie dał sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa i do konca utrzymał koncentrację. Ostatni punkt na wagę brązowego medalu zdobyła Helić 25:17.

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

Impel Wrocław: Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Megan Courtney, Micha Hancock - Maria Stenzel (libero) – Andrea Kossanyiova, Joanna Kaczor, Barbara Cembrzyńska, Izabela Bałucka

Developres SkyRes Rzeszów: Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Kremena Kamenova, Katarzyna Mróz, Adela Helic, Klaudia Kaczorowska – Lucyna Borek (libero) – Karolina Szczygieł, Miroslava Paskova