Virtus.pro stoczy ważny bój z Heroic w ramach ESL Pro League

E-sport
Virtus.pro stoczy ważny bój z Heroic w ramach ESL Pro League
fot. twitter.com/g5taz

Virtus.pro oraz Heroic znajdują się aktualnie poza czołową szóstką premiowaną awansem na lanowe finały EPL. Wygrana w dzisiejszym meczu to dla nich niepowtarzalna szansa na poprawę swojej sytuacji w grupie.

W klasyfikacji EPL Virtusi piastują obecnie dziesiątą lokatę, a Heroic znajduje się zaraz za ich plecami. Zwycięstwo w dzisiejszym dwumeczu umożliwiłoby Polakom zrównanie się w dorobku punktowym z ekipą fnatic. W tej sytuacji biało-czerwoni byliby o krok od odzyskania swojej uprzywilejowanej pozycji w czołowej szóstce fazy zasadniczej. Duńczycy do tej pory zgromadzili na swoim koncie o trzy punkty mniej niż NEO i spółka, więc zwycięstwo stanowiłoby dla nich solidną zaliczkę przed dalszą częścią zmagań. Polacy zdecydowanie nie mogą liczyć na łatwą przeprawę.

 

Obie ekipy ostatnio miały okazję zmierzyć się ze sobą podczas fazy grupowej IEM Katowice 2017. Wówczas, po wyczerpującym meczu, Heroic wyeliminowało Virtus.pro z udziału w dalszej części zawodów. Po turnieju w Spodku Duńczycy wystartowali w kwalifikacjach do SL i-League StarSeries, lecz nie wywalczyli sobie miejsca na turnieju w Kijowie. W konsekwencji mogliśmy ich oglądać jedynie podczas internetowych zawodów, a medialna wrzawa wokół tego obiecującego zespołu zaczęła nieco słabnąć.

 

Virtus.pro zdaje się stopniowo zmierzać do wyjścia z kryzysu. Ostatnie udane występy przeciwko NiP oraz Astralis napawają optymizmem na przyszłość. W dzisiejszym meczu Polacy niewątpliwie będą chcieli zrewanżować się za klęskę podczas IEM Katowice 2017. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że do pojedynku ponownie dojdzie na mapie Nuke.

 

21:20 – Virtus.pro vs Heroic – Nuke

22:30 - Heroic vs Virtus.pro – Train

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze