Żurek i Zabłocki zostają w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Żurek i Zabłocki zostają w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Dwaj libero, Michał Żurek oraz Jakub Zabłocki nadal będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018.

Dla Michała Żurka będzie to czwarty sezon, dla Jakuba Zabłockiego - trzeci sezon w barwach olsztyńskich akademików.

 

- Z Michałem Żurkiem podpisaliśmy rok temu dwuletnią umowę z zapisem, że w połowie kwietnia tego roku każda ze stron ma prawo ją rozwiązać – wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes klubu z Olsztyna. - Nasza rozmowa z Michałem po ostatnim meczu z Cuprum Lubin była bardzo krótka, ale treściwa. Obie strony są zadowolone ze współpracy, więc nasz libero pozostaje na kolejny sezon w Olsztynie - dodał.
 

Sam zawodnik również nie kryje zadowolenia z szybkiego porozumienia z klubem. - To był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniu – mówił Michał Żurek. – Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezonie – począwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera.  Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę - powiedział libero.

 

Z nowego kontraktu z Indykpolem AZS cieszył się Jakub Zabłocki. Zawodnik również z optymizmem patrzy na swoją przyszłość. – Jestem zadowolony z wyniku w poprzednim sezonie. Cieszę się, że klub chciał przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. Chciałbym kontynuować swoją grę w olsztyńskim klubie, a przy okazji mogę również ukończyć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – mówił.

 

Młodego siatkarza chwalił też prezes klubu: - Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w Plus Lidze jako pierwszy libero – podkreślił. - Przy dobrze grającym Michale Żurku, ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach Plus Ligi - zakończył prezes.

ask, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze