Gwiazdor MLB zdyskwalifikowany na 80 spotkań. Brał nandrolon

Inne
Gwiazdor MLB zdyskwalifikowany na 80 spotkań. Brał nandrolon
fot. PAP

Czołowy baseballista amerykańskiej ligi MLB, wybrany do zespołu Gwiazd w 2016 r. Starling Marte został zdyskwalifikowany aż na 80 meczów, gdyż w jego organizmie wykryto niedozwolony środek anaboliczny - nandrolon. Zawodnik Pittsburgh Pirates straci 2,5 mln dol.

Pochodzący z Dominikany 28-letni gracz będzie mógł wrócić do gry pod koniec lipca. "Przyrzekam, że wyciągnę z tej lekcji nauczkę" - powiedział Marte, który w ekipie Pirates występuje od 2012 r.

 

W marcu 2014 podpisał z tym klubem nowy, sześcioletni kontrakt na 31 milionów dol. W 2015 r. otrzymał wyróżnienie - "Złotą Rękawicę" dla najlepszego spośród zawodników lewozapolowych.

 

Jest drugim graczem MLB w tym roku, który został zdyskwalifikowany po wykryciu dopingu w jego organizmie, po rodaku Elnierym Garcii z Philadelphia Phillies.

 

Nandrolon to steryd anaboliczny, który przyspiesza syntezę białek, zwiększa mineralizację i rozrost kości. Taki sam niedozwolony środek, który nie jest przyjmowany doustnie, wykryto u ciężarowców - braci Adriana i Tomasza Zielińskich.

 

Ten pierwszy, mistrz olimpijski z Londynu w kat. 85, został ukarany czteroletnią dyskwalifikacją, od której 11 kwietnia złożył odwołanie.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze