Najbliższa awansu do strefy punktowanej była Anna Borowska (57 kg). W 1/8 finału walczyła z Norą Gjakovą z Kosowa i na kilkanaście sekund przed końcem miała wyraźną przewagę, bowiem prowadziła na trzy waza-ari. Nie zdołała jej jednak utrzymać i przegrała przez ippon.

 

Pozostali Polacy rozpoczęli rywalizację od 1/16 finału. Inauguracyjne pojedynki wygrali Ewa Konieczny (48 kg), Agata Perenc (52 kg) i Aleksander Beta (66 kg), zaś porażki ponieśli, poza Borowską, Karolina Pieńkowska (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg) i Patryk Wawrzyczek (66 kg).

 

W drugiej rundzie Konieczny przegrała z Ukrainką Maryną Czerniak, Perenc z Kosowianką Distrią Krasniqi, a Beta z Rosjaninem Kamalem Chanem-Magomedowem.

 

O godz. 16 rozpocznie się na Torwarze blok walk o medale, ale bez Polaków. Znakomicie spisują się zawodniczki z Kosowa - w półfinałach są mistrzyni olimpijska z Rio Majlinda Kelmendi (52 kg) i Gjakova, zaś Krasniqi powalczy w repesażu. Odpadła tylko Fjolla Kelmendi (48 kg).

 

W piątek wystąpi pięcioro polskich zawodników: Agata Ozdoba i Karolina Tałach (obie 63 kg), kończąca karierę medalistka mistrzostw świata i Europy Katarzyna Kłys (70 kg), Damian Szwarnowiecki i Jakub Kubieniec (obaj 81 kg).