Nice 1 Liga Żużlowa: Hity w Tarnowie i Łodzi

Żużel
Nice 1 Liga Żużlowa: Hity w Tarnowie i Łodzi
fot. Cyfrasport

Mimo momentami niesprzyjającej aury rozgrywki Nice 1 ligi żużlowej nabierają tempa. Przed nami już 3. kolejka zmagań, w której na pierwszy plan wysuwają się dwa pojedynki. Podrażniona ostatnią porażką Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się z nieobliczanym Lokomotivem, natomiast kamery Polastu Sport wybiorą się na starcie Orła Łódź ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Jedno spotkanie odbędzie się już w sobotę i zapowiada się bardzo ciekawie. Grupa Azoty Unia Tarnów na własnym torze pojedzie z łotewskim Lokomotivem Daugavpils. Podopieczni Nikołaja Kokina do tej pory przegrali na wyjeździe w Gdańsku oraz wysoko pokonali u siebie Stal Rzeszów. Tarnowianie zgodnie z planem pokonali na inaugurację w Mościcach Polonię Bydgoszcz, ale w drugiej kolejce musieli uznać wyższość w Grodzie Kraka tamtejszej Arge Speedway Wandzie. Porażka boli tym bardziej, że ekipa Pawła Barana uległa rzutem na taśmę na ostatnim okrążeniu piętnastego biegu. Spadkowicze z ekstraligi zrobią teraz wszystko, aby zrehabilitować się w oczach kibiców. W awizowanym składzie Unii widnieją te same nazwiska, a to oznacza, że brakuje Jakuba Jamroga. Bez zmian wygląda także zestawienie Łotyszy, którzy wciąż korzystają z zastępstwa zawodnika za Jonasa Kylmakorpiego. Faworytami są niewątpliwie gospodarze, ale nieustępliwi rywale tanio skóry nie sprzedadzą. Pierwszy bieg zaplanowany jest na 15:00.

 

SC Lokomotiv Daugavpils:
1. Maksims Bogdanow
2. Jonas Kylmakorpi ZZ
3. Kasts Puodzuks
4. Sergei Łogaczow
5. Timo Lahti
6. Davis Kurmis

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Peter Ljung
10. Mikkel Michelsen
11. Artur Czaja
12. Artur Mroczka
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki

W niedzielę dojdzie do starcia dwóch Polonii. Ta z Piły u siebie podejmie tę z Bydgoszczy. Dwa utytułowane kluby, ale w tym pojedynku zdecydowanym faworytem będą pilanie, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony w pierwszej kolejce, w której wygrali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. W drugiej kolejce Euro Finannce Polonia miała jechać u siebie z Orłem Łódź, ale to spotkanie zostało przełożone na 14 maja. Bydgoszczanie też odjechali jeden mecz, w którym wysoko przegrali na wyjeździe w Tarnowie. Teraz przed drużyną Jacka Golloba znowu starcie w delegacji na bardzo wymagającym terenie. Godna postawa gości będzie zależeć przede wszystkim od Oskara Ajtnera-Golloba  i dwóch Rosjan Andrei Kudriaszowa i Wiktora Kułakowa. To może jednak nie wystarczyć, bowiem zestawienie Polonii Piła jest bardzo wyrównane, a dodatkowo dochodzi atut własnego toru. Początek meczu o 14:45.

 

Polonia Bydgoszcz:
1. Wiktor Kułakow
2. Andriej Kudriaszow
3. Oskar Ajtner-Gollob
4. Damian Adamczak
5. Marcin Jędrzejewski
6. Patryk Sitarek
7. Mateusz Jagła

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Adrian Cyfer
10. Michał Szczepaniak
11. Norbert Kościuch
12. Wadim Tarasienko
13. Tomasz Gapiński
14. Kacper Grzegorczyk
15. Paweł Staniszewski

Arcyważny pojedynek odbędzie się w Rzeszowie, gdzie miejscowa Stal skrzyżuje rękawice z Arge Speedway Wandą Kraków. Po domowej porażce rzeszowian na inaugurację z Polonią Piła, ich sytuacja robi się podbramkowa już u progu sezonu. W drugiej kolejce ekipa Janusza Stachyry nie sprostała na wyjeździe Lokomotiv Daugavpils i obecnie w dorobku ma zero punktów. Konieczne jest zatem zwycięstwo w najbliższym meczu, bowiem w innym przypadku Stal może nie wykaraskać się z dolnych rejonów tabeli przez dłuższy czas. Łatwo nie będzie, ponieważ krakowianie są na fali po niesamowitym zwycięstwie u siebie z Unią Tarnów, gdzie szarża Mateusza Szczepaniaka w ostatnim biegu dała im upragniony triumf dwoma punktami. W składzie Wandy znajduje się ponadto Scott Nicholls, który doskonale zna rzeszowski tor, ponieważ jeszcze w poprzednim roku reprezentował barwy tamtejszej Stali. W awizowanym składzie teamu z Podkarpacia doszło do zmian, co nie może dziwić. Brakuje w nim Davey Watta oraz Dimitri Berge. W ich miejsce wskakują Nicklas Porsing oraz Josh Grajczonek. Zapowiada się wyrównane spotkanie, które rozpocznie się o 16:00.

 

Arge Speedway Wanda Kraków:
1. Mateusz Szczepaniak
2. Nicolai Klindt
3. Scott Nicholls
4. Ernest Koza
5. Patrick Hougaard
6. Szymon Szlauderbach

Stal Rzeszów:
9. Nicklas Porsing
10. Marcel Szymko
11. Josh Grajczonek
12. Chris Harris
13. Dawid Lampart
14. Mateusz Rząsa
15. Patryk Wojdyło

Szlagierowo natomiast zapowiada się rywalizacja Orła Łódź ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Oba zespoły bardzo dobrze zainaugurowały sezon od zwycięstw na własnych torach. Łodzianie pokonali u siebie Wandę Kraków, a ekipa z Trójmiasta odprawiła z kwitkiem Łotyszy z Dynebruga. W drugiej kolejce solidarnie jedni i drudzy pauzowali ze względu na niesprzyjającą aurę, a teraz dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, w której niezwykle trudno wskazać faworyta. Być może są nim podopieczni Janusza Ślączki, którzy jadą u siebie, ale z drugiej strony nazwiska po obu stronach barykady powodują, że należy spodziewać się wyrównanego boju. Zarówno w składzie gospodarzy jak i gości nie brakuje zawodników z przeszłością w ekstralidze. Bardzo ciekawie zapowiadają się biegi z udziałem Kacpra Gomólskiego, Oskara Fajfera oraz Hansa Andersena i Roberta Miśkowiaka. Przy tak wyrównanych formacjach seniorskich, różnicę mogą zrobić juniorzy, a tu przewaga wydaje się być minimalnie po stronie przyjezdnych. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport o godz. 14:45.

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Kacper Gomólski
2. Oskar Fajfer
3. Renat Gafurow
4. Anders Thomsen
5. Troy Batchelor
6. Dominik Kossakowski

Orzeł Łódź:
9. Hans Andersen
10. Edward Mazur
11. Rohan Tungate
12. Aleksandr Łoktajew
13. Robert Miśkowiak
14. Michał Piosicki

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze