Parkitny: Wygrać dwa spotkania we własnej hali

Siatkówka
Parkitny: Wygrać dwa spotkania we własnej hali
fot. PAP

„Jeśli wygramy dwa spotkania we własnej hali będziemy w komfortowej sytuacji” – powiedział przed barażowymi meczami o pozostanie w ekstraklasie z Wisłą Warszawa trener siatkarek KSZO Dariusz Parkitny. Ostrowczanki w tych meczach zagrają bez kontuzjowanej Aleksandry Jocic.

Siatkarki z Ostrowca do spotkań o utrzymanie w ekstraklasie przystępują po pechowo przegranym dwumeczu z Legionovią Legionowo. Po wyjazdowej porażce 1:3, we własnej hali zespół z województwa świętokrzyskiego pokonał drużynę z Mazowsza 3:0. W decydującym o losach rywalizacji tzw. złotym secie KSZO prowadziło już 4:1, ale rywalki zdołały odwrócił losy pojedynku i to one cieszyły się z utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

„Ta porażka cały czas siedzi w naszych głowach. Nie da się tak od razu o tym zapomnieć. Musimy sobie jednak z tym poradzić i myśleć o przyszłości. Rozpamiętywanie tego niepowodzenia nic nie da, może jeszcze tylko pogorszyć sytuację” – podkreślił Parkitny.

W barażowych spotkaniach rywalem KSZO będzie mistrz pierwszej ligi Wisła Warszawa. Pierwsze dwa mecze (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw) rozegrane zostaną w Ostrowcu. Zdaniem Parkitnego, to właśnie te pojedynki mogą w dużej mierze zadecydować o utrzymaniu w ekstraklasie. „Jeśli dwa razy wygramy we własnej hali będziemy w komfortowej sytuacji. To jest nasz cel i gorąco wierzymy, że uda się nam go zrealizować” – dodał szkoleniowiec.

W meczach z zespołem ze stolicy nie zagra serbska atakująca Aleksandra Jocic, która jest kontuzjowana. „Tak do końca nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Podejrzewamy naderwanie mięśni brzucha, ale dopiero po dokładnych badaniach będziemy wiedzieli więcej. Jedno jest jednak pewne, że Aleksandra już w tym sezonie nie zagra” – powiedział trener ostrowieckich siatkarek, który nie dopuszcza do siebie myśli, żeby jego zespół spadł z ekstraklasy.

„Mieliśmy w tym sezonie naprawdę dobre spotkania. Jeśli dyspozycję z tych pojedynków pokażemy w rywalizacji z zespołem ze stolicy, to utrzymamy się w ekstraklasie. Zawodniczki są bardzo zmobilizowane i zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko, aby kibice w Ostrowcu nadal mogli oglądać mecze najlepszych polskich drużyn” – zapewnił Parkitny.

Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną w Ostrowcu w sobotę o godz. 20.30 i niedzielę o 17. Później rywalizacja przeniesie się do stolicy. Trzeci mecz zaplanowano na 27 kwietnia, a ewentualnie czwarty odbędzie się dzień później.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie