Sporty walki

Adamek: Haumono walczy efektownie, zrobimy...

Adamek wraca na ring po nokaucie z rąk Erika Moliny w kwietniu ubiegłego roku. Na Polsat Boxing Night zmierzy się z Solomonem Haumono i zapewnia, że liczy na ringową wojnę. Biorąc pod uwagę styl przeciwnika, jest to bardzo prawdopodobne. "Góral" będzie przygotowywał się do tego starcia pod okiem nowego trenera Gusa Currena, który jest już w Polsce.

Wiemy już także, kto będzie sparingpartnerem byłego mistrza dwóch kategorii wagowych. Mateusz Borek, organizator gali Polsat Boxing Night, zdradził, że 15 maja do Polski przyleci bardzo obiecujący polski ciężki Adam Kownacki. To właśnie on będzie pomagał Adamkowi w przygotowaniach.

Kownacki jest niepokonany na zawodowych ringach, a w kwietniu miał zmierzyć się z Arturem Szpilką (20-2, 15 KO). Do starcia nie doszło z powodu urazu tego pierwszego.

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie. W walce wieczoru były mistrz dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) skrzyżuje rękawice z Solomonem Haumono (24-3-2, 21 KO). Ponadto, w ringu zobaczymy m.in. Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), Mateusza Masternaka (38-4, 26 KO) oraz Ewę Brodnicką (12-0, 2 KO).