SK Gaming wraca na szczyt. Brazylijczycy wygrywają cs_summit

E-sport
SK Gaming wraca na szczyt. Brazylijczycy wygrywają cs_summit
Robert Paul

Mistrzowie wracają na szczyt. SK Gaming wygrało z Gambit Esports w finale cs_summit Spring 2017, zgarniając złote medale na międzynarodowym turnieju pierwszy raz od ESL One 2016 w Kolonii. To też pierwszy tytuł mistrzowski wywalczony z Joao 'felpsem' Vasconcellosem w składzie.

Co prawda, na zawodach rozgrywanych w Los Angeles zabrakło ekip pokroju Astralis, Virtus.pro, FaZe Clan czy G2 Esports, aczkolwiek obecność czołowych formacji z obu Ameryk, a także graczy Team EnVyUs, GODSENT, Gambit Esports i Ninjas in Pyjamas sprawiła, że nie mogliśmy narzekać na mało widowiskowe mecze.

 

Na drodze SK do finału stanęli kolejno strzelcy Team EnVyUs, Cloud9, a potem Gambit Esports. Od samego początku podopieczni Gabriela ‘FalleNa’ Toledo jasno pokazywali, że myślą tylko o pucharze. Nim o nagrodę główną powalczyć mógł natomiast Danylo 'Zeus' Teslenko, jego kadra zmierzyć musiała się z GODSENT, Team Liquid, a po pierwszej porażce z SK, w drabince przegranych ograć OpTic Gaming.

 

I choć od początku w finale faworyta mieliśmy tylko jednego – a byli nim rzecz jasna Brazylijczycy, którzy dodatkowo rozpoczęli pojedynek z mapą przewagi – Gambit nie zamierzało się poddawać. Pierwsza plansza – Inferno – padła zresztą na ich konto. Z racji tego, że organizatorzy w finale zaskoczyli nas systemem BO5, drużyny musiały więc górować na aż trzech arenach. Latynosi skrzętnie to wykorzystali i po chwilowym kryzysie nie dali graczom ze wschodu dojść już do głosu. Duża w tym zasługa Marcelo 'coldzera' Davida. Ten za znakomitą grę zgarnął nawet tytuł najbardziej wartościowego gracza zawodów. Po dosłownej rzezi na Cache, widzieliśmy jeszcze bardzo wyrównane starcie na Train.  

 

SK Gaming 3:1 Gamibt Esports

drabinka wygranych 1:0; Inferno 10:16; Cache 16:2; Train 16:13

 

W puli nagród kalifornijskich zmagań ulokowano $150,000. Triumfatorzy otrzymali czek na niespełna $65,000, a gracze Gambit Esports na niemal $35,000. Największym wygranym rozgrywek może okazać się jednak zawodnik, który zakończył zmagania poza podium – w dodatku jako rezerwowy. Świetna gra Braxtona 'swaga' Pierce’a ulokowała Cloud9 na czwartej pozycji, a środowisko zaczęło aktywnie domagać się od VALVE zniesienia jego blokady. Pierce już niedługo może powrócić więc na profesjonalną scenę CS:GO. A wszystko to przez zwykłe zrządzenie losu.

 

Klasyfikacja końcowa cs_summit:

1. SK Gaming - $63,750
2. Gambit Esports - $33,750
3. OpTic Gaming - $19,500
4. Cloud9 - $15,000
5-6. Ninjas in Pyjamas - $5,250
5-6. Team Liquid - $5,250
7-8. Team EnVyUs - $3,750
7-8. GODSENT - $3,750

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie