Ostatni sezon Emanuel Kohut spędził w zespole Cerradu Czarnych Radom i był jednym z najlepszych środkowych PlusLigi. Rozegrał 32 mecze w których zdobył 297 punktów (223 atakiem, 57 blokiem i 17 zagrywką).

 

34-letni Emanuel Kohut swoją karierę rozpoczynał w VKP Bratysława i niemieckim Generali Haching. Najwięcej lat spędził jednak we Włoszech, gdzie występował m. in. w Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Z tym ostatnim zespołem sięgnął po srebrny medal Ligi Mistrzów.

Nowy środkowy to także etatowy reprezentant swojego kraju. Rozegrał blisko 150 spotkań w barwach Słowacji, z którą m.in. dwukrotnie wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej.

- Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował - powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.