Tybura zmierzy się z dziennikarzem na gali charytatywnej

Sporty walki
Tybura zmierzy się z dziennikarzem na gali charytatywnej
fot. YouTube

Jeden z kilku polskich przedstawicieli w UFC Marcin Tybura (15-2-0, 7 KO, 6 Sub), wystąpi 13 maja na gali charytatywnej, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na "Szlachetną Paczkę". Przeciwnikiem Tybury będzie redaktor naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski, który na kilka tygodni przed pojedynkiem... odgraża się "Tyburowi".

Dla Marcina Tybury będzie to pierwszy pojedynek z przedstawicielem świata mediów. Kilka miesięcy temu zawodnik MMA zasiadł jednak w studiu Punchera wraz z Danielem Omielańczukiem i razem oglądali oni, jak Omielańczuk mierzy się na treningu z dziennikarzem Polsatu Sport Maciejem Turskim. Tyburze wyraźnie spodobało się chyba pojedynkowanie z dziennikarzami, bo przyjął propozycję jaką dostał od organizatorów gali Biznes Boxing Polska.

Event ma uświetnić walka zawodnika UFC z redaktorem naczelnym "Super Expressu" Sławomirem Jastrzębowskim. Jastrzębowski w przeciwieństwie do Turskiego dysponuje warunkami fizycznymi predysponującymi go do walki z przedstawicielami kategorii ciężkiej, dlatego przynajmniej w początkowej fazie pojedynku, możemy spodziewać się wyrównanego boju. Potyczka odbędzie się na bokserskich zasadach. – Według mnie Marcin ma pewne szanse – żartuje Jastrzębowski cytowany przez "Wprost".

Czwarta już edycja gali Biznes Boxing Polska odbędzie się 13 maja w klubie Legia Fighting Club w Warszawie. Zebrane podczas niej środki zostaną przeznaczone na wsparcie akcji "Szlachetna Paczka. Oprócz Tybury kibicom zaprezentują się między innymi medalista olimpijski Andrzej Supron oraz ksiądz Jacek Stryczek, który jest pomysłodawcą "Szlachetnej Paczki".

Miesiąc po charytatywnej gali Tybura stanie już przed poważniejszym wyzwaniem, które może mieć ogromny wpływ na jego dalszą karierę w UFC. Polak zmierzy się 17 czerwca na gali w Singapurze z legendą MMA - Andrejem Arlovskim (25-14-1).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze