Festival Elsy Jacobs: Bujak w czołówce

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła drugie miejsce na pierwszym etapie i plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej wyścigu kolarskiego Festival Elsy Jacobs w Luksemburgu. Prowadzi reprezentantka gospodarzy Christine Majerus (Boels Dolmans).

Majerus wygrała w Steinfort pierwszy odcinek (97 km), finiszując najszybciej z siedmioosobowej czołówki. W rozegranym w piątek prologu, jeździe indywidualnej na czas w Cessange (2,2 km), zwyciężyła Ashleigh Moolman z Republiki Południowej Afryki (Cervelo), a Bujak uzyskała szósty wynik, tracąc do triumfatorki sześć sekund.

W klasyfikacji generalnej Majerus wyprzedza o trzy sekundy Moolman oraz o siedem Bujak. Druga z Polek, Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) zajmuje 15. miejsce ze stratą 31 sekund. Rywalizację zakończy w niedzielę etap wokół miejscowości Garnich.

Przed rokiem wyścig w Luksemburgu wygrała Katarzyna Niewiadoma.