To sceneria największego polskiego wydarzenia w świecie biegów terenowych i przeszkodowych. Ale też miejsca gdzie spotykają się osoby chcące przeżyć prawdziwą przygodę w świecie ekstremalnych doznań. Tegoroczna edycja to długa lista niespodzianek i nowości dla uczestników, ale również dla kibiców. Partnerem Festiwalu jest Miasto Myślenice.

Podczas weekendu majowego Myślenice zaleje fala zwolenników aktywnego trybu życia i biegaczy z całej Polski. Po zeszłorocznym sukcesie jakim był udział prawie 3 tysiące uczestników, w tym roku Runmageddon postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę. W ciągu trzech dni trwania imprezy będzie można wziąć udział w sześciu różnych biegach na różnorodnych dystansach i trasach. Tylko tutaj uczestnicy będą mogli wybierać z pełnej oferty formuł Runmageddonu: Rekrut (6km i 30+ przeszkód), Classic (12km i 50+ przeszkód) Hardcore (21km i 70+ przeszkód) oraz słynnego Ultra (44km i 150+ przeszkód) a także wersji Intro i Junior.

 

Organizatorzy wyszli naprzeciw także tym mniej zaawansowanym uczestnikom. Dla  tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami przeszkodowymi przewidziana jest specjalna, adaptacyjna trasa Intro (3 km i 15+ przeszkód). A dla nastolatków wersja Junior (2 km i 15+ przeszkód).

 

„Testy i wytyczenie tras były dla mnie nie lada wyzwaniem, ale to w końcu Runmageddon – przeżycie i przygoda! Trzeba pokazać swoją siłę i charakter, a po ukończeniu biegu satysfakcja jest tak ogromna, że te 12 czy 21 km wydają się być niczym. To jest właśnie piękne w Myślenicach, że wymagający i urozmaicony teren oferuje naprawdę wiele ale każe nam także dać z siebie sto procent. Trasy zostały tak wyznaczone, że każdy zawodnik będzie zadowolony, a mięśnie dadzą o sobie znać” - powiedział Paweł Sala, Dyrektor Runmageddonu Myślenice.

 

Na wszystkie formuły biegu zapisanych jest już ponad 5000 uczestników ale zapisy nadal trwają.

KIDS - Strefa i bieg dla dzieci

 

Wśród uczestników znajdą się też… dzieci! Dla najmłodszych w wieku 4-11 lat, przygotowana zostanie specjalna Strefa KIDS obejmująca lekką, jednokilometrową trasę z co najmniej 10 przeszkodami oraz przestrzeń, w której dzieci będą mogły odpocząć jak też kącik ze specjalnymi atrakcjami dla maluchów.  

 

W dziecięcym pakiecie startowym znajdą się: ekskluzywna bandana Runmageddonu, specjalnie przygotowane trasy i przeszkody, fantastyczni wolontariusze, brak pomiaru czasu, a na mecie - medal i napój dla każdego. Dzieciaki startować będą codziennie przez trzy dni w dwóch kategoriach wiekowych 4-7 oraz 8-11 lat.

Dla młodzieży w wieku 12-15 lat nowością będzie trasa Junior, na której trzeba będzie pokonać ponad 15 przeszkód na odcinku 2 km. Formuła Junior to doskonały test charakterów młodocianych Runmageddończyków.

Weteran i Ultra

 

Festiwal to także jedyna i niepowtarzalna okazja do zdobycia zaledwie w ciągu trzech dni słynnego tytułu Weterana Runmageddonu. Wystarczy ukończyć formułę Rekrut (6 km), Classic (12 km) oraz Hardcore (21 km). Każda z nich odbywa się innego dnia. Na wytrwałych czekają niezwykłe medale oraz wyjątkowa statuetka.

 

Dla tych najbardziej wprawionych w boju biegaczy powstaje natomiast trasa Ultra o długości 44 km! Zawierająca ponad 150 przeszkód i przewyższenia terenu liczące ponad 2000 m. Przy tak wymagających warunkach zaledwie mniej niż połowa startujących dociera zwykle do mety. Na chwilę obecną na tę formułę zapisało się prawie 400 śmiałków, w tym 70 kobiet!