PRIDE rozbija Izako Boars w półfinale ESL Mistrzostw Polski

E-sport
PRIDE

O ile pierwsza mapa była bardzo wyrównana, o tyle na drugiej Izako Boars zostało całkowicie zdominowane. PRIDE awansuje do wielkiego finału, gdzie zmierzy się z Team Kinguin.

Izako Boars 13:16 PRIDE (Mirage)

Zawodnicy spod szyldu Izako Boars zdecydowali się zaskoczyć przeciwnika na mapie Mirage. Na ich nieszczęście PRIDE było doskonale dysponowane w ofensywie. Zdecydowane ataki bez trudu forsowały obronę „Dzików”, które nie miały nawet chwili wytchnienia. Brak możliwości na zbudowanie solidnej ekonomii znacznie utrudnił im poskromienie rozpędzonych „Orzełków”. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 na korzyść podopiecznych Hypera. Po zmianie stron role odwróciły się o 180 stopni. Izako Boars wybrało nieco bardziej zachowawczy styl gry, lecz byli równie skuteczni co ich konkurenci. Przewaga po stronie PRIDE topniała z rundy na rundę. W punkcie kulminacyjnym na tablicy wyników widniał rezultat 15:13. Repo i spółka byli o krok od doprowadzenia do dogrywki, a dodatkowo przemawiała za nimi mocno nadszarpnięta ekonomia po przeciwnej stronie. Morelz wraz z kompanami postanowili agresywnie zagrać na rampie i przy pomocy pistoletów z dziecinną łatwością wyeliminowali konkurentów.

PRIDE 16:7 Izako Boars (Train)

PRIDE po raz kolejny zanotowało udany start za sprawą wygranej pistoletówki, a także dwóch następnych rund. Podopieczni Izaka odpowiedzieli, kiedy przeciwnik wysunął się na trzypunktowe prowadzenie. „Orzełki” nie pozostawały im dłużne i zapisały na swoim koncie kolejne rundy. Ich marsz został zatrzymany przy stanie 6:2. W tym momencie „Dziki” zabrały się do odrabiania strat i zdołały doprowadzić do wyrównania. W trzynastej rundzie popełnili jednak serię niewybaczalnych błędów i praktycznie podarowali kolejny punkt swoim konkurentom. Ta sytuacja niewątpliwie podcięła im skrzydła, gdyż w dalszej części spotkania nie mieli już kompletnie nic do powiedzenia. PRIDE bez trudu doprowadziło mapę do końca i tym samym zatriumfowało w całym spotkaniu.