DreamHack Austin wkracza w fazę pucharową

Inne
DreamHack Austin wkracza w fazę pucharową
Report My Team

Faza grupowa DreamHack Austin dobiegła końca. Już dzisiaj będziemy świadkami dwóch spotkań półfinałowych. W pierwszym meczu Immortals podejmie Heroic, a w drugim pojedynku Gambit zmierzy się z G2.

W ostatnim czasie niemal wszyscy uczestnicy DreamHack Austin borykali się z wahaniami formy, więc wszelkie prognozy nie były zbyt miarodajne. Niemniej nie obyło się bez kilku zaskakujących wyników.

 

Jako jedną z niespodzianek można uznać kiepski występ HellRaisers. ANGE1 i spółka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas SL i-League StarSeries. Wysokie miejsce w Kijowie zaowocowało również sporym awansem w światowych rankingach. Niestety HellRaisers nie zdołało utrzymać dobrej passy i odpadło z DH Austin już w trakcie etapu grupowego.

 

Sporym rozczarowaniem okazała się również słaba dyspozycja amerykańskich drużyn, które zostały wyeliminowane już podczas fazy zasadniczej. Zarówno Liquid, jak i Cloud9 z dużą dozą pewności wypowiadały się na temat przygotowań. Słyszeliśmy zapewnienia o wspaniałej atmosferze wewnątrz drużyny czy też postępach jakie udało się poczynić. Rzeczywistość okazała się brutalna, a marzenia obu amerykańskich ekip zostały szybko pogrzebane przez konkurentów.

 

W pierwszym półfinale Immortals stanie naprzeciw Heroic. Brazylijczycy zakończyli fazę grupową z kompletem punktów. Duńczycy wprawdzie awansowali z drugiego miejsca, lecz byli zaledwie o włos od wygranej z Gambit. Oba zespoły są zdeterminowane i niewątpliwie zapewnią nam ogrom emocji na najwyższym poziomie.

 

17:00 – Immortals vs Heroic – BO3

 

Drugą parę półfinałową tworzą Gambit oraz G2. Drużyna pod wodzą Zeusa zwyciężyła z Heroic w wyczerpującym maratonie, a następnie stosunkowo gładko wyeliminowała HellRaisers. Francuzi przebyli nieco bardziej wyboistą drogę. Po przegranej z Cloud9 byli zmuszeni do rozegrania meczu o być albo nie być, w którym ponownie stawili czoła amerykańskiej formacji. Przy drugim podejściu francuska drużyna marzeń okazała się lepsza i mogła cieszyć się z awansu do fazy pucharowej.

 

20:00 – Gambit vs G2 – BO3

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze