Giro d'Italia: Astana wystawi niepełny skład, aby uczcić Scarponiego

Inne
Giro d'Italia: Astana wystawi niepełny skład, aby uczcić Scarponiego
fot. PAP

Grupa kolarska Astana z Kazachstanu wystartuje w Giro d'Italia w niepełnym, ośmioosobowym składzie. Miejsce zarezerwowane dla Włocha Michele Scarponiego, który tragicznie zginął w ubiegłym tygodniu, pozostanie nieobsadzone.

"Michele miał być liderem naszej drużyny w Giro, dlatego postanowiliśmy nie wystawiać innego zawodnika, a jego numer startowy pozostanie wolny. Każdego dnia w Giro, podobnie jak w innych wyścigach, Michele będzie z nami, a my będziemy próbowali uczcić jego pamięć" - oświadczył menedżer generalny Astany Aleksander Winokurow.

Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia 2011, zginął w ubiegłą sobotę potrącony przez samochód podczas treningu w pobliżu swojego domu w Filottrano koło Ankony.

37-letni kolarz przygotowywał się do jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia. Po tym, jak z powodu kontuzji zrezygnował ze startu Fabio Aru, włoski weteran miał być liderem drużyny z Kazachstanu. Osierocił żonę i dwóch synów bliźniaków.

Wyścig rozpocznie się 5 maja na Sardynii. Wystartuje w nim pięciu polskich kolarzy: Maciej Paterski, Marcin Białobłocki i Łukasz Owsian (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) oraz Michał Gołaś (Sky) i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze