Joshua pierwszy raz w karierze wylądował na deskach! (WIDEO)

Sporty walki

Do sobotniej walki z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO), Anthony Joshua (19-0, 19 KO) ani razu nie znalazł się na deskach. Przebieg szóstej rundy zaskoczył jednak Anglika, który pierwszy raz w historii kariery zawodowej był liczony.

Początek pojedynku był bardzo spokojny: Kliczko wywierał presję, ale zdawał sobie sprawę z nieziemskiej siły rywala. Joshua z kolei czaił się na kontratak, ale starał się odpowiadać. W piątej rundzie podkręcił jednak tempo od samego początku, czym mógł zaskoczyć wieloletniego mistrza. Po serii ciosów Ukrainiec po raz pierwszy wylądował na deskach, ale bardzo szybko doszedł do siebie i przez kolejne kilkadziesiąt sekund był już przytomny.

To mogło zdecydowanie zmylić Joshuę, który nie potrafił przenieść dobrej dyspozycji z piątej rundy do kolejnej. W szóstym starciu karty rozdawał się bardziej doświadczony zawodnik. Kliczko wykorzystał spokojny początek i fakt, że Anglik nie do końca zregenerował się po szalonych wymianach kilka minut wcześniej. Po potężnym prawym Joshua po raz pierwszy w karierze wylądował na deskach. Kiedy był liczony, tylko krzywo się uśmiechnął, ale wstał i zdołał odeprzeć kolejne ataki rywala.

Ostatecznie sam wygrał przez TKO w jedenastej rundzie.

Pierwszy raz Joshuy na deskach w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie