Joshua odda pas mistrzowski?

Sporty walki

Trwają spekulacje na temat kolejnego rywala Anthony'ego Joshuy, który w miniony weekend pokonał Władimira Kliczkę zostającym tym samym mistrzem aż trzech organizacji w wadze ciężkiej. Pierwszeństwo wobec Anglika ma jednak organizacja IBF, której obowiązkowym pretendentem jest Kubrat Pulew. Czy Joshua wraz z promotorem Eddie Hearnem zwakują pas, aby uniknąć tego pojedynku?

Świat boksu przeżył podobną historię w 2015 roku, kiedy pas mistrzowski federacji IBF zwakował Tyson Fury (25-0, 18 KO) - wówczas pretendentem był Charles Martin (24-1-1, 22 KO). Stać się tak może również w przypadku Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), który w sobotę zwyciężył w niesamowitym pojedynku z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) przez nokaut w jedenastej rundzie. AJ, który dzierżył pas IBF wszedł wówczas w posiadanie dwóch innych - WBA i IBO.

Jeśli Ukrainiec zażąda zagwarantowanego w kontrakcie rewanżu, Brytyjczyk wraz z promotorem Eddiem Hearnem podejmą odpowiednie kroki, aby móc doprowadzić do walki - niezbędne będzie zwakowanie pasa International Boxing Federation.

Obowiązkowym kandydatem z ramienia federacji IBF jest Bułgar Kubrat Pulew (25-1, 13 KO), który przed tygodniem rozprawił się z Kevinem Johnsonem (30-8-1, 14 KO) i ma pięć zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni poległ właśnie z Kliczką w 2014 roku. Głos w tej sprawie zabrał Hearn:
Rozmawiamy teraz z promotorami Pulewa, ale jeśli będziemy musieli oddać pas IBF - nie będzie problemu. Nie chcemy, by polityka pokrzyżowała nam plany rozwoju Anthony'ego. IBF zawsze trzyma się swojego regulaminu, tak właśnie postąpili z Furym. Jest opcja, aby Pulew zawalczył o tytuł tymczasowy, a walka była eliminatorem do starcia z Joshuą.

 

Skrót walki Joshua - Kliczko w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport, ringpolska.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze