Atmosfera w Śląsku po ostatniej porażce na własnym boisku z Górnikiem Łęczna (0:2) nie jest najlepsza. Nie tylko sama przegrana była bolesna, ale styl gry wrocławian, którzy agresywnością i zaangażowaniem wyraźnie ustępowali rywalom.

 

Obrońca Śląska Adam Kokoszka na konferencji przed starciem z Piastem uspokajał, że nie ma powodów do niepokoju. „Czasami mecz inaczej wygląda z wysokości trybun a inaczej z boiska. Pod względem mentalnym jest wszystko w porządku z drużyną. Nikt nie odstawia nogi na treningu i na meczu też tak będzie” – dodał.

 

Według trenera Urbana w najbliższym spotkaniu w Gliwicach będzie potrzebne jeszcze większe zaangażowanie i walka o każdy metr boiska, bo tak na pewno zaprezentuje się Piast.

 

„Wiem, że tak będzie. To będzie twardy mecz. Nie obawiam się, że będę musiał hamować zawodników i studzić ich rozgrzane głowy, bo od tego jest sędzia. To on będzie musiał sobie z tym poradzić. Na pewno nie zabraknie ostrych sytuacji, ale nie tylko w naszym meczu, lecz w innych też, bo wszyscy wiedzą, że stawka jest duża. To jest walka o być, albo nie być” – wyjaśnił Urban.

 

W meczach rundy zasadniczej Śląsk z Piastem zremisował w Gliwicach jesienią 1:1, a wiosną przegrał u siebie 3:4. Ostatni raz wrocławianie zdołali pokonać gliwiczan w październiku 2014 roku (3:0). Od tamtej pory zanotowali cztery porażki i raz zremisowali.

„To rywal, który nam nie leży, a więc fajny moment, aby zagrać dobry mecz i odwrócić kartę. Wygrana z takim przeciwnikiem może być punktem zwrotnym i na to liczymy” – krótko skomentował Kokoszka.

 

Chociaż kadra Śląska nie jest za szeroka, trener Urban przyznał, że możliwe są zmiany. Chodzi między innymi o obsadę bramki, gdzie Mariusz Pawełek w ostatnich spotkaniach systematycznie popełniał błędy kończące się golami dla rywali.

 

„Analizowaliśmy to, rozmawialiśmy z Mariuszem i wiemy już kto będzie grał, ale nie będę teraz o tym mówił. Mamy kadrę 24 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Joan Roman i Alvarinho są kontuzjowani. My się cieszymy, jak żaden zawodnik nie ma jakiegoś urazu po meczu. Możliwość rotacji, zaskoczenia przeciwnika nie jest duża, ale będziemy się starali coś wymyślić” – podsumował Urban.

 

Śląsk aktualnie w ligowej tabeli jest 12. i nad strefą spadkową, którą otwiera właśnie Piast, ma punkt przewagi. Kokoszka przyznał, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji. „Jeszcze jest 18 punktów do ugrania, czyli więcej niż mamy po podziale ligi. Teraz gramy mecz z Piastem i musimy przywieść stamtąd punkty. Nie ma innego wyjścia” – zakończył obrońca wrocławskiego zespołu.

 

Początek meczu Piast – Śląsk w sobotę o godz. 15.30.