Utytułowany kombinator norweski wznowił karierę

Inne
Utytułowany kombinator norweski wznowił karierę
fot.PAP/EPA

Mistrz olimpijski z Vancouver (2010) i pięciokrotny mistrz świata w kombinacji norweskiej Jason Lamy Chappuis postanowił wznowić sportową karierę. Francuz ukończył właśnie kurs dla pilotów, ale jego najbliższym celem będą przyszłoroczne igrzyska w Pjongczang.

30-letni Chappuis karierę zakończył dwa lata temu po MŚ w Falun i poinformował, że jego marzeniem jest zostać pilotem samolotów pasażerskich. W ubiegłym tygodniu ukończył w Anglii szkolenie w tym zakresie. - Myśl o powrocie do sportu pojawiła się podczas ubiegłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro, na których miałem okazję być kibicem. Kiedy poczułem olimpijską atmosferę zapragnąłem przeżyć to wszystko jako zawodnik jeszcze raz - przyznał.

 

Chappuis jest również czterokrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli. - Choć pozostawałem aktywny fizycznie, to wiem, że powrót będzie trudny. Przede wszystkim przez ostatnie dwa lata nie oddałem żadnego skoku. Z drugiej strony przerwa na pewno dobrze wpłynęła na moją psychikę. Jestem teraz spokojniejszy, nie czuję presji - dodał.

 

Pierwsze zgrupowanie francuskiej kadry rozpocznie się 10 maja w Ardeche.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze