Jurkiewicz zostaje w Łuczniczce Bydgoszcz

Siatkówka
Jurkiewicz zostaje w Łuczniczce Bydgoszcz
fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Po rozczarowującym sezonie, który siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zakończyli na 15. miejscu, nadszedł czas na budowanie zespołu na kolejny sezon. Kontrakt przedłużył kapitan – Wojciech Jurkiewicz, dla którego będzie to dziewiąty sezon w Bydgoszczy.

- Źle oceniam miniony sezon. Na słaby wynik wpłynęło kilka elementów. Nie umiem jednak jednoznacznie wskazać dlaczego, był on aż tak słaby. Uparcie powtarzam, że nasz skład personalnie porównywalny był do m.in. do  Lubina. Niemniej skończył się on porażką – powiedział prezes klubu, Piotr Sieńko.

 

- Na pewno nie pomogły nam kontuzje, zaczynając od Wojtka Ferensa, na którym miała być budowana siła ofensywna. W trakcie sezonu pojawiły się kontuzje kolejnych zawodników, m.in Milana Katicia, Marcela Gromadowskiego. Od innych negatywnych ocen się powstrzymam. Szukając pozytywów, przy tak licznej i wyrównanej lidze utrzymaliśmy się. Chcę też podkreślić, że wiele meczów przegraliśmy w tie-breaku, kilkakrotnie nie wykorzystując swojego prowadzenia 2:1. Gdybyśmy je wygrali, nasza pozycja byłaby inna. Właśnie w tym upatruje nadziei na nowy sezon. Drugi pozytywny obszar, to systematycznie wzrastająca ilość wychowanków, nawiązując do czasów trenera Waldemara Wspaniałego. Z drugiej strony taka sytuacja jest istotna, bo buduje więź mieszkańców Bydgoszczy z zespołem i propaguje siatkówkę wśród dzieci i młodzieży - dodał prezes.

Wojtek Jurkiewicz do bydgoskiej drużyny dołączył w sezonie 2009/2010, grając nieprzerwanie do teraz. Rok później został jej kapitanem, którym pozostał przez kolejne lata. W minionym sezonie Wojtek zagrał w 52 setach, zdobywając w nich 66 punktów.

- Wojtek przyszedł do nas jako człowiek z zewnątrz, natomiast po wielu latach tutaj, w sercach kibiców jest naszym człowiekiem z Bydgoszczy. Jego doświadczenie, osobowość, umiejętności i charyzma będą wpływały z korzyścią dla innych – dodał prezes.

Obowiązujące kontrakty na kolejny sezon ma: Mateusz Sacharewicz, Piotr Sieńko, Kacper Bobrowski, Jakub Rohnka oraz Patryk Szczurek.

ask, luczniczkabydgoszcz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie