Kadziewicz: W Polsce zaczyna brakować gwiazd!

Siatkówka

Gwiazdy, które trzymały w naszej lidze najwyższy poziom wyjeżdżają za granicę. Zastanawiam się, czy na ich miejsce szykowane są jakieś sensowne alternatywy – stwierdził Łukasz Kadziewicz w magazynie Polska 2017.

Siatkarska karuzela transferowa rozkręca się na dobre, a sytuacja w PlusLidze nie wygląda póki co najlepiej. Z polską ekstraklasą pożegnało się już kilku czołowych siatkarzy, skuszonych lepszymi kontraktami w innych ligach; są wśród nich m.in. Kevin Tillie, Marko Ivović, Gavin Schmitt, Thomas Jaeschke, a ostatnio Dawid Konarski. Gra kilku innych, choćby Fabiana Drzyzgi, stoi pod znakiem zapytania. Czy prezesi polskich klubów będą w stanie zastąpić ich innymi klasowymi graczami?

Sytuację tę skomentował Łukasz Kadziewicz w studiu magazynu Polska 2017:

– Zaczyna mi brakować gwiazd, chłopaków, którzy trzymali najwyższy poziom w naszej lidze. Zastanawiam się, czy Sebastian Świderski ze swoim budżetem jest w stanie – a mamy już późny okres transferowy, bo większość gwiazd już podpisała umowy – znaleźć kogoś, kto będzie pasował do ZAKSY. Nie chodzi tylko o umiejętności sportowe, ale i o pewien rys charakterologiczny.  Rynek jest otwarty, ale polskie kluby przysnęły – stwierdził ekspert Polsatu Sport.

Całą rozmowa w załączonym materiale wideo.

WP, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie