Kubiak kończy sezon z wyróżnieniem

Puchar Kurowashiki zakończył sezon ligowy w Japonii. W prestiżowym turnieju drużyna Michała Kubiaka przegrała w finale, jednak Polak ma powody do zadowolenia. Znalazł się w najlepszej szóstce turnieju.

Puchar Kurowashiki to prestiżowy turniej kończący sezon ligi japońskiej. Gra w nim 16 zespołów, w tym 8 drużyn z V league, 4 z niższych lig i cztery uczelniane kluby. Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek, dziś drużyny rozegrały finał. Zmierzyły się w nim Panasonic Panthers i JT Thunders.

W finale drużyna Michała Kubiaka przegrała 2:3. Polak ma jednak powody do zadowolenia, ponieważ został wybrany do najlepszej szóstki turnieju. Oprócz niego, z wyróżnień indywidualnych cieszyli się Asahihiroshi Fukazu, Kou Inoue, Kunihiro Shimizu, Drazen Luburić, Yamamoto Hatataira i Yu Koshikawa.

Niedawno poznaliśmy również klubową przyszłość zawodnika. Przyjmujący zdecydował się pozostać w drużynie Panasonic Panthers do końca sezonu 2018/2019.