Premierowy gol Linettego w Serie A! Dziesięć bramek w meczu Sampdorii z Lazio

Karol Linetty strzelił swojego pierwszego gola w Serie A, ale jego Sampdoria przegrała z Lazio aż 3:7. Były piłkarz Lecha Poznań podobnie jak drugi z Polaków, Bartosz Bereszyński zaczął mecz w podstawowym składzie. Niespodziewaną porażkę poniósł Inter Mediolan.

Lazio rozgrało kolejny kapitalny mecz i potwierdziło genialną formę w ostatnich tygodniach. Już do przerwy rzymianie prowadzili 5:1. Przed dwoma tygodniami ekipa z Rzymu w meczu z Palermo również potrafiła zdobyć pięć bramek w pierwszej połowie. Jedyne trafienie dla Sampy zaliczył Linetty, który na listę strzelców wpisał się w 32. minucie. Lazio miało jednak to spotkanie pod kontrolą.

W drugiej połowie gospodarze prowadzili już 7:1, ale dwa gole Fabio Quagliarelli zmniejszyły nieco rozmiary porażki. Linetty zagrał 90 minut, a Bereszyński opuścił murawę w 68. minucie. Podopieczni Simone Inzaghiego są na czwartej pozycji w Serie A i już tylko katastrofa spowoduje, że nie zagrają w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Sampdoria jest dziesiąta.

Lazio – Sampdoria 7:3 (5:1)

Bramki: Keita 2’, Immobile 19’, 70’, Hoedt 36’, Anderson 38, de Vrij 45’, Lulic 65 – Linetty 32’, Quaglarella 72’, 90’-karny.

Dużą niespodziankę sprawiła walcząca o utrzymanie Genoa, która na własnym stadionie pokonała 1:0 Inter. Bramkę dla gospodarzy zdobył były piłkarz mediolańczyków Goran Pandev. W 87. minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Antonio Candreva, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył  Geoffrey Kondogbia.

Genoa – Inter 1:0 (0:0)

Bramka: Pandev 70’