Polsat Boxing Night: Walka Dąbrowski - Talarek 2 w Ergo Arenie!

Sporty walki

Rewanżowe starcie między Norbertem Dąbrowskim (20-6-1, 8 KO) a Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO) odbędzie się 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night! W ten sposób karta walk liczy już siedem pojedynków.

Po raz pierwszy obaj zawodnicy spotkali się w marcu 2015 roku na gali w Brodnicy. Po bardzo równej i ciekawej walce górą okazał się Dąbrowski - dwóch sędziów punktowało 79:73, 77:76, a jeden widział remis 76:76. Od tego czasu obaj stoczyli już wiele pojedynków (Dąbrowski - 8, Talarek - 9) z wymagającymi przeciwnikami. Rezultaty były rożne, lecz trzeba przyznać, że żaden z nich nie boi się wyzwań.

Dąbrowski stoczył dwie walki poza granicami Polski i obie przegrał, choć nie można powiedzieć, że zawiódł. Tuż po starciu z Talarakiem zmierzył się z niepokonanym Dominikiem Boeselem (24-0, 9 KO) - wtedy numerem 1 w rankingu WBO wagi półciężkiej - z którym przegrał jednogłośnie na punkty, ale pokazał się z dobrej strony. Ostatnio walczył w Kanadzie z kolejną "jedynką" Eleiderem Alvarez. Eksperci nie dawali mu większych szans, a on po raz kolejny spisał się świetnie. Obecny na gali były mistrz świata Lucian Bute był zdania, że Polak przegrał, ale nie tak wysoko, jak widzieli to sędziowie.

"Noras" zdołał też zrewanżować się Markowy Matyi za porażkę z 2014 roku.

Z kolei Talarek to prawdziwy pogromca prospektów. Po porażce z Dąbrowskim, zdołał pokonać m.in. Kinga Davidsona (18-2, 12 KO) Josemira Poulino (8-2, 5 KO) Goekalpa Oezeklera (21-2-1, 10 KO), sprawiając organizatorom zagranicznych gal sporego psikusa. Talarek wygrał ostatnie cztery pojedynki - w tym jeden w Polsce: we wrześniu 2016 roku pokonał przez techniczny nokaut Sebastiana Skrzypczyńskiego (12-15-2, 5 KO) w Kaliszu.

- Dostałem propozycję rewanżowej walki z Talarkiem. Wiadomo, że będzie to bardzo mocno wypromowana gala, to święto polskiego boksu, więc bez wahania podjąłem decyzję, że zgadzam się na takie starcie. Schodzimy do limitu wagi super średniej - powiedział Dąbrowski.

Na gali Polsat Boxing Night wystąpią wielkie gwiazdy polskiego boksu. W walce wieczoru Tomasz Adamek zmierzy się z Solomonem Haumono. W karcie walk znajdują się też były mistrz świata Krzysztof Głowacki, były mistrz Europy Mateusz Masternak oraz Ewa Brodnicka, która już w sobotę powalczy o tytuł mistrzyni świata.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie