PBP 7: Dwa szybkie nokauty Osleysa Iglesiasa w Polsat Boxing Promotions. Czy w Lublinie dołoży kolejny?

Sporty walki
Osleys Iglesias

Osleys Iglesias (5-0, 5 KO) z przytupem wszedł do Polsat Boxing Promotions. Kubańczyk zanotował dwie wygrane przez nokauty w pierwszych rundach. Czy uda mu się dołożyć kolejny? Zadanie będzie bardzo trudne. W walce wieczoru gali PBP 7 rywalem Iglesiasa będzie były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Isaac Chilemba (26-8, 10 KO).

Mieszkający i trenujący w Niemczech zawodnik z Kuby zadebiutował na polskich ringach na czwartej gali Polsat Boxing Promotions. Jego walka z Rafaelem Sosą Pintosem trwała niewiele ponad minutę. W tym czasie Urugwajczyk kilkukrotnie lądował na deskach. Iglesias odniósł przekonujące zwycięstwo i dał jasny sygnał, że jest gotowy na większe wyzwania.

Swój drugi pojedynek na polskiej ziemi Kubańczyk stoczył na PBP 5 we Wrocławiu. Tym razem jego przeciwnikiem był Robert Racz. Słowak nie miał żadnych argumentów w starciu z Iglesiasem. Po trzech nokdaunach sędzia przerwał starcie w pierwszej rundzie.

27 maja w Lublinie Iglesias wystąpi w walce wieczoru i stanie przed najpoważniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Jego rywalem będzie bowiem Isaac Chilemba. Kenijczyk dwukrotnie walczył o mistrzostwo świata w wadze półciężkiej. W swojej bogatej karierze toczył pojedynki między innymi ze Siegiejem Kowaliowem, Oleksandrem Hwozdykiem czy niedawnym pogromcą Canelo Alvareza Dimitrijem Biwolem.

Na PBP 7 swój pojedynek stoczy również m.in. Nikodem Jeżewski. Jego przeciwnikiem będzie Łotysz Arturs Gorlovs.