Romać żegna się z Lotosem Treflem Gdańsk

Siatkówka
Romać żegna się z Lotosem Treflem Gdańsk
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

W sezonie 2017/2018 w zespole w barwach Lotosu Trefla Gdańsk nie będziemy oglądać Szymona Romacia. W minionych sezonie atakujący pełnił głównie rolę rezerwowego i klub nie przedłużył współpracy z zawodnikiem.

Szymon Romać do zespołu z Gdańska trafił przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia z Cuprum Lubin. Nie wywalczył sobie jednak miejsca w podstawowym składzie żółto-czarnych i przez większą część sezonu pełnił rolę zmiennika Damiana Schulza, który z kolei okazał się drugim najlepiej punktującym graczem PlusLigi.

 

24-letni atakujący wystąpił łącznie w 26 meczach PlusLigi, zdobywając 78 punktów. Po zakończeniu okresu wypożyczenia klub nie zdecydował się na przedłużanie współpracy z zawodnikiem.

- Szymon to utalentowany i pracowity gracz, jednak w tym sezonie nie miał szczęścia, bowiem rywalizować musiał z Damianem Schulzem, który przez niemal całe rozgrywki imponował formą. Dziękujemy mu za zaangażowanie i grę w barwach Lotosu Trefla, życząc jednocześnie powodzenia w kolejnych sezonach – powiedział prezes Lotosu Trefl, Dariusz Gadomski.

ask, Polsat Sport, sport.trefl.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze