Zagłębie Sosnowiec inwestuje w esport. Zostań zawodnikiem klubu!

E-sport
Zagłębie Sosnowiec inwestuje w esport. Zostań zawodnikiem klubu!
fot. Mobifly

Kolejny klub piłkarski z Polski zainteresował się esportem. Tym razem o sekcję FIFA 17 swoje struktury rozbuduje pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec. Włodarze zespołu zbiorą jednak skład wirtualnych piłkarzy w nieszablonowy sposób.

Zarząd drużyny ogłosił, że zorganizuje zawody w FIFA 17. Jak czytamy: - najlepsze trzy osoby podpiszą kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec i wejdą w skład esportowego zespołu Zagłębie Check-Point Sosnowiec. Jak wynika z informacji prasowej, zawodnicy, którzy po imprezie otrzymają zaproszenie do klubu, będą później rywalizować między sobą o wyjazdy na ogólnopolskie turnieje, a także przynajmniej jedne zmagania międzynarodowe.

 

Zawody w Check-Piont wystartują 21 maja o godzinie 12:00. W przypadku dużego zainteresowania rozgrywkami przewidziano dodatkowe terminy: 28 maja i 4 czerwca. Zapisy – dostępne dla 640 pierwszych chętnych –  znajdują się pod TYM LINKIEM. Będą to największe rozgrywki w wirtualną piłkę nożną zorganizowane w Zagłębiu Dąbrowskim. Umożliwiła to współpraca Zagłębia z Klubem Dekada, w którym powstała strefa dla graczy Check-Piont.

 

Zagłębie Sosnowiec to już czwarta organizacja piłkarska w Polsce, która postanowił zainwestować w esport. Wcześniej zrobiły to już dwa zespoły z Ekstraklasy: Legia Warszawa i Wisła Płock, a także pierwszoligowe GKS Tychy. W Europie to już natomiast norma. Zawodników FIFA 17 widujemy na co dzień w trykotach m.in. VFL Wolfsburg, West Ham United, Schalke 04, Valencia CF, Manchester City, FC Ajax, Paris Saint-Germain F.C czy AS Roma.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie