Łukasz Perłowski do Asseco Resovii wraca po rocznym wypożyczeniu do Espadonu Szczecin. Mierzący 203 cm środkowy  jest wychowankiem MKS-u Wisłok Strzyżów. Do ekipy z Rzeszowa trafił w 2004 roku. Z Resovią trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, także trzy raz był wicemistrzem, zdobył także dwa brązowe medale PlusLigi. W 2015 roku zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów, a w 2012 zajął drugie miejsce w Pucharze CEV.

 

W przyszłym sezonie w rzeszowskim zespole będzie występował Michał Kędzierski, który był przez rzeszowski klub wypożyczony do Cerradu Czarnych Radom. Nowym atakującym będzie 30-letni Jakub Jarosz (aktualnie jest w katarskiej drużynie El Jaish). Natomiast nowym libero został dotychczasowy siatkarz Cuprum Lubin Paweł Rusek.

 

W ostatnich tygodniach umowy z Resovią prolongowali jej dotychczasowi zawodnicy: atakujący Jochen Schoeps, środkowy Marcin Możdżonek oraz przyjmujący Thibault Rossard i John Gordon Perrin.

 

Z kolei z zespołu odeszli: Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, libero Damian Wojtaszek, Gavin Schmitt i Frederic Winters.

 

W zakończonych rozgrywkach PlusLiga Resovia zajęła czwarte miejsce. Pracę w klubie zakończył trener Andrzej Kowal. Jego następca zostanie oficjalnie przedstawiony w czwartek.