Wielki powrót Grozera!

Siatkówka
Wielki powrót Grozera!
fot. Cyfrasport

Były atakujący Asseco Resovii znowu zagra w lidze rosyjskiej! Niemiec węgierskiego pochodzenia Georg Grozer po dwuletniej przygodzie w Azji wraca do wielkiej siatkówki i ponownie zagra na Starym Kontynencie: Lokomotiw Nowosybirsk będzie jego drugim klubem w Rosji.

Grozer w 2010 roku zasilił szeregi Asseco Resovii, z którą zdobył mistrzostwo Polski dwa lata później. Po wielkim sukcesie odszedł do potężniejszego finansowo Biełogorje Biełgorod, w którym występował trzy lata. To właśnie rosyjski gigant był jego ostatnim klubem w Europie przed wyjazdem do Azji.

W trakcie dwóch lat Grozer był gwiazdą japońskiego Samsung Bluefangs, katarskiego Al-Arabi Dauha i chińskiego Fudan University Shanghai. Po zdobyciu mistrzostwa Chin stwierdził, że znowu chce poczuć emocje europejskiej Ligi Mistrzów. To trofeum wygrywał w 2014 roku ze wspomnianym Biełogorje...
Muszę spróbować wszystkiego. Chcę znowu grać w Lidze Mistrzów i ją wygrać!
Były reprezentant Niemiec podpisał kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk, trzecią drużyną kończącego się sezonu rosyjskiej Super Ligi. Jego nowy zespół w meczu o brąz ograł... Biełogorje.

 

Według wielu mediów przed rokiem istniał temat powrotu Grozera do Asseco Resovii, która poszukiwała atakującego. Wybór padł jednak na Kanadyjczyka, Gavina Schmitta. To kolejne wzmocnienie Lokomotiwu, który pozyskał już wcześniej jednego z zawodników Biełogorje, Artema Smolyara.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze