Koniec sezonu w europejskich rozgrywkach klubowych w tenisie stołowym

Inne
Koniec sezonu w europejskich rozgrywkach klubowych w tenisie stołowym
fot. PAP/DPA

Kobiecy zespół TTC Berlin Eastside i męska drużyna Fakieł Gazprom Orenburg po raz czwarty w historii triumfowały w rozgrywkach Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Puchar ETTU zdobyli: turecki klub Bursa Buyuksehir Belediyespor (kobiety) i francuski Stella Sport La Romagne (mężczyźni).

Po raz drugi z rzędu w finale LM wystąpiły pingpongistki KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. Po zwycięstwie u siebie 3:2, na wyjeździe przegrały z obrończyniami tytułu 1:3.

Podobnie jak TTC Berlin Eastside czwarty tytuł wywalczyli zawodnicy z Orenburga. W finale dwukrotnie pokonali Borussię Duesseldorf 3:0 i 3:2. Wszyscy podstawowi tenisiści rosyjskiej ekipy - Japończyk Jun Mizutani, Niemiec Dimitrij Ovtcharov i Białorusin Władimir Samsonow - w przeszłości występowali w... Borussii.

W Pucharze ETTU, będącym odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europejskiej, triumfowały Bursa Buyuksehir Belediyespor (w składzie m.in. Hu Melek i aleksandra Priwałowa) i Stella Sport La Romagne (zagrali np. Wei Shihao i Chen Tian Yuan).

W żeńskim finale rywalizowały kluby z Turcji - Bursa wygrała z Tigem SC Ankara 3:0 i 3:1, zaś w męskim z Francji - zawodnicy Stella Sport La Romagne pokonali Vaillante Sports Angers TT 3:0 i 3:1.

Zwycięzcy europejskich rozgrywek pucharowych w sezonie 2016/2017:

Liga Mistrzów
kobiety - TTC Berlin Eastside
mężczyźni - Fakieł Gazprom Orenburg

Puchar ETTU
kobiety - Bursa Buyuksehir Belediyespor
mężczyźni - Stella Sport La Romagne.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie