UFC 211: Nowe rekordy Jędrzejczyk!

Sporty walki
UFC 211: Nowe rekordy Jędrzejczyk!
fot. youtube.com

Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych w kategorii słomkowej. Na gali UFC 211 w Dallas bez większych problemów pokonała jednogłośnie na punkty Jessikę Andradę (16-6, 5 KO, 7 SUB), ustanawiając przy tym nowe rekordy.

To był niesamowity występ Polki, choć wielu ekspertów zapowiadało jej bardzo trudną przeprawę. Jessica Andrade to zawodniczka, która po przejściu do kategorii słomkowej wyglądała znakomicie, niszczyła kolejne przeciwniczki oraz imponowała siłą fizyczną. To jednak nie miało większego znaczenia, gdyż Jędrzejczyk łatwo ją rozpracowała i umiejętnie zasypywała ciosami. W oczy rzucały się przede wszystkim "jaby" oraz niskie kopnięcia.

Nasza zawodniczka była bardzo aktywna i zasłużenie wygrała wszystkie rundy u trzech sędziów (jeden punktował nawet czwarte starcie 10:8). Po walce okazało się, że Jędrzejczyk po raz kolejny dokonała rzeczy wielkich. Po pierwsze, jeszcze bardziej wyśrubowała rekord low kicków. Na gali UFC 193 w walce z Valerie Létourneau wyprowadziła ich 70, a w starciu z Andrade - 75.

Z kolei 225 znaczących uderzeń to nowy rekord, jeśli chodzi o walki mistrzowskie. Tutaj także poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie, bo w pojedynku z Létourneau miała ich o pięć mniej. Jeśli chodzi o wszystkie walki w UFC - nie tylko te o pasy - to Polka znajduje się na drugim miejscu: lepszy jest tylko Nate Diaz, który w walce z Donaldem Cerrone na UFC 141 wyprowadził 238 ciosów.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze