Piłka nożna

Gwiazda Jagiellonii ma oferty z ligi...

28-letni Irlandczyk świetnie odnalazł się w polskiej lidze. W dotychczasowych 10 meczach strzelił 6 goli oraz zanotował 4 asysty. Prawie dwumetrowy napastnik walnie przyczynił się do tego, że Jagiellonia wciąż jest liderem Lotto Ekstraklasy. Kapitalna dyspozycja nie uszła uwadze irlandzkim mediom, która są zdanie, że były gracz Celticu Glasgow zasłużył na powołanie do drużyny narodowej.

 

Jednak trener O'Neill jak na razie nie podziela zdania irlandzkich dziennikarzy. Drużyna z „Zielonej Wyspy” zmierzy się towarzysko z Urugwajem oraz Meksykiem. Natomiast 11 czerwca wyspiarze zagrają z Austrią w ramach eliminacji do MŚ 2018. Wśród aż 37 powołanych zawodników na najbliższe czerwcowe mecze zabrakło miejsca dla Sheridana, który jest 3-krotnym reprezentantem swojego kraju.

 

Owszem, rozważałem powołanie Cilliana, ale zdecydowałem się na innych napastników - wyjaśnił O'Neill. Jednak doświadczony szkoleniowiec podkreślił, że jeżeli Sheridana pozostanie w wysokiej strzeleckiej formie to da mu szansę.

 

Były trener m.in. Celticu, czy Aston Villi powołał aż sześciu napastników. Są to doświadczeni i uznani snajperzy. Kosztem Sheridana w kadrze Irlandii znaleźli się: Daryl Murphy (Newcastle United), Shane Long (Southampton), Jonathan Walters (Stoke City), Adam Rooney (Aberdeen), David McGoldrick (Ipswich Town) oraz występujący na co dzień w Major League Soccer - Kevin Doyle (Colorado Rapids).