Tour de Pologne: Z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej

Inne
Tour de Pologne: Z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej
fot. PAP

Z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej będzie prowadzić trasa 74. edycji kolarskiego Tour de Pologne. Wyścig potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia - ogłosił w poniedziałek podczas oficjalnej prezentacji w Pruszkowie jego dyrektor Czesław Lang.

Rywalizacja zaliczana do prestiżowego cyklu World Tour UCI rozpocznie się w sobotę 29 lipca etapem o długości 137 km ze startem i metą w Krakowie.

 

W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z rozgrywania etapu jazdy indywidualnej na czas, który tradycyjnie kończył rywalizację.

 

-Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będę dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibalego, dla których im ciężej tym lepiej - scharakteryzował trasę dyrektor Lang.

 

Przed rokiem wyścig wygrał Holender Tim Wellens z grupy Lotto Soudal. Najlepszy z Polaków Paweł Cieślik (Verva Activejet) zajął 19. miejsce. Była to jedna z najtrudniejszych edycji TdP. Ze względu na fatalne warunki pogodowe - zimno, mgłę i ulewę - anulowano szósty, "królewski" etap.

 

Teraz impreza będzie się odbywać w terminie późniejszym o 17 dni, a trasa w całości prowadzi po terenach południowych województw kraju. W ciągu siedmiu dni kolarze odwiedzą ponad 500 miejscowości. Po raz pierwszy metę organizatorzy z Lang Teamu wyznaczyli w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Trasa 74. Tour de Pologne UCI World Tour:


29 lipca, 1. etap: Kraków - Kraków (137 km)
30 lipca, 2. etap: Tarnowskie Góry - Katowice (142km)
31 lipca, 3. etap: Jaworzno - Szczyrk (161 km)
1 sierpnia, 4. etap: Zawiercie - Zabrze (238 km)
2 sierpnia, 5. etap: Olimp Nagawczyna - Rzeszów (130 km)
3 sierpnia, 6. etap: Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane (199 km)
4 sierpnia, 7. etap: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (132 km)

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze